Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, 30 Eylül’de gerçekleştirilen Parlamenter Seçimler’ne yapılan itiraz ve şikayetlerin seçim sonuçlarını değiştireceği bildirdi.

 

 

30 Eylül’de gerçekleştirilen Parlamento Seçimleri’nde toplambin 45 itiraz ve şikayetin kaydedildiğini belirten Seçim Komisyonu Sözcüsü Şerwan Zar, “Dışardan müdahale yapıldığı bazı seçim merkezlerindeki 228 sandık kırmızı kurdeleyle sarılmış durumda” dedi.
 
Rûdaw’a konuşan Komisyon sözcüsü, bugün BM temsilcisinin gözetiminde itiraz ve şikayetlerin tamamının ele alınarak son kararın verileceğini kaydetti.
 
Şerwan Zar, “İtiraz ve şikayetlerin yanı sıra kırmızı kuredeleli sandıklar seçim sonuçlarını değiştirir” diye belirtti.
 
Resmi olmayan sonuçlara göre;
 
30 Eylül seçimlerinde Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) 44 sandalye, Kürdisetan Yurtseverler Birliği (YNK) 21 sandalye, Değişim Hareketi (Goran) 12 sandalye, Yeni Nesil Hareketi 8 sandalye, Kürdistan İslami Topluluğu (Komel) 77 sandalye, İsalam Koalisyonu 5 sandalye ve Serdem Koalisyonu ise 1 sandalye aldı.
 
08 Ekim 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.