Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD önderliğindeki Uluslararası Koalisyonun önceki akşam DSG’ye 30’u zırhlı araç yüklü olan 300 Tır'lık bir konvoy daha yolladığı dile getirilen haberde konvoyun gece saatlerinde YPG kontrolündeki Kamışlo’ya ulaştı. (ABD,askeri Üslerini takviye ediyor yani)
 
 
ABD'nin Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG), 500’den fazla TIR  ile silah ve malzeme taşındığı ileri sürüldü.
 
Vatan gazetesinden İlker Akgüngör'ün haberine göre, Demokratik Suriye Güçleri’ne verdiği silah, araç ve teknik ekipman desteğini sürdüren ABD son bir haftada silah, zırhlı araç ve mühimmattan oluşan en az 500 tırı DSG güçlerine gönderdi.devil
ABD önderliğindeki Uluslararası Koalisyonun önceki akşam DSG’ye 30’u zırhlı araç yüklü olan 300 tırlık bir konvoy daha yolladığı dile getirilen haberde konvoyun gece saatlerinde YPG kontrolündeki Kamışlo’ya ulaştı. 
 
Haberde Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) resmi internet sitesinin de 300 TIR’lık konvoyu doğruladığı bilgisine yer verildi.
 
Vatan gazetesinin haberinde, Koalisyon’un bir önceki gün, şehir ve kırsal bölgelerdeki devriyeler için kullanmak üzere Menbiç Askeri Konseyi’ne en az iki adet Lenco BearCat ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı) verdiği ortaya çıktı.
 
Massachusetts merkezli Lenco Industries tarafından üretilen ve 12 askeri personel taşıma kapasitesine sahip Lenco BearCat ZPT, ABD, Avustralya, Kanada, Brezilya, Hollanda, Belçika, Fas ve Bangladeş’te güvenlik güçleri tarafından kullanılıyor.
 
12 Ekim 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.