Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

TSK birlikleri Üç Gün arayla bir kez daha top atışlarıyla Kobani’yi hedef aldı. Ayrıca dün gece de Gre Spi’ye saldırı düzenlendiği bildirildi. (TC, ABD'den bağımsız tuvalete bile gidemez, bu oyunlar ABD işi! ABD, Kürdistan'ı dünya Haritasından parça parça, sildiriyor.. Körlere perspektif gerekmez ama, fotograflardaki açıklamalara ve yapılanlara bakın, yeter. d.d.com)

 

 

TSK yine Kobani’yi vurdu.. BM ve AB’ye çağrı yapan Rojava yönetimi ABD'yi de uyardı
 
28 Ekim’de Batı Kürdistan'da Kobani’yi bombalayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), üç gün sonra yeniden Kobani’nin batısına top atışları düzenledi.
 
Bölgeden yayın yapan haber ajansı ANHA, TSK  birliklerinin kentin 15 km batısında yer alan Selim, Kor Eli ve Aşme köylerine yönelik tank ve havan topu atışları yapıldığını duyurdu. Ayrıca gece saatlerinde de Gire Spi’ye (Tel Abyad) yönelik saldırı düzenlendiğini kaydetti. AA da Kobani’nin obüs atışlarıyla vurulduğunu abonelerine servis etti.
 
ANHA, saldırılarda iki sivilin yaralandığını duyurdu. Ajans, YPG’nin Selim Köyü’ne dönük saldırıya karşılık verdiğini ve TSK’ye ait bir askeri aracın imha edildiğini de iddia etti. İddia TSK tarafından henüz doğrulanmadı.
 
AA ise top atışlarında dört YPG’linin öldürüldüğünü, altısının da yaralandığını iddia etti. YPG kaynakları da henüz bu bilgiyi doğrulamadı.
 
TEV-DEM Diplomatik İlişkiler Sorumlusu Aldar Xelil, son saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği’ne (AB) ‘net tutum alma’ çağrısında bulundu.
 
Türkiye’yi ‘teröre destek verme, güvenliği bozma ve demokratik çözümü engelleme” ile suçlayandevil Xelil, “Bunları özellikle Suriye’nin yüzde 30’una hakim olan Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerinde gerçekleştiriyor” dedi. (TC'yi oraya saldırsın diye dürten zaten ABD! d.d.com)
 
IŞİD’le mücadele ettiklerini ve hiçbir çevrenin hizmetine girmeyeceklerini vurgulayan Xelil, ABD’nin öncülük ettiği uluslararası koalisyonla olan ilişkilerine de değindi.
 
“Yararlı bir ilişki olarak görüyoruz” diyen Xelil, “Bu ilişkiye karşı olumsuz şeyler yapılıyor ve bu durum kimsenin çıkarına değil. Ortaklığımızın devam edeceğini umuyoruz. Çünkü bu, IŞİD başta olmak üzere terörü bitirme konusunda önemli bir ortaklıktır” dedi.
 
(IŞID'ın bitmesini istemeyen ABD! IŞID, ABD'nin Suriye'de kalma gerekçesinin bir parçası...ama efendisi söyleyince uşağın kellesini sallamaktan başka şansı yok, Xelil denen zevatta bunu yapıyor....d.d.com)
 
Xelil son olarak da “Her zaman hazır olmamız ve kazanımlarımızı korumamız gerekmektedir” ifadesini kullandı.
 
31 Ekim 2018-Karınca

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.