Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino; TSK’nın Rojava’daki YPG mevzilerini bombalamasından Endişe Duyduklarını söyledi.

 

 

ABD'nin başkenti Washington’da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Palladino, “Washington, özellikle Amerikan askerlerinin bölgede olduğu bir dönemde Suriye’nin kuzeyine düzenlenen askeri harekatlarları endişe ile karşılıyor” dedi.
 
ABD ile Türkiye arasında güvenlik konularında sürekli bir görüş alışverişi olduğuna, Washington’un Rojava’daki durumu yumuşatmak için Türkiye ve Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile bağlantı halinde olduğunu ifade eden ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı;
 
“Türkiye ABD’nin stratejik ortaklarından biri. Washingtonmüttefiki olan bu ülkenin sınır güvenliğini önemsiyor” ifadelerini kullandı.
 
DSG bugün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Rojava’ya yönelik obüs atışları nedeniyle  IŞİD’e karşı Deyrezor’da gerçekleştirilen operasyonları bir süreliğine durdurduklarını açıklamıştı.
 
31  Ekim 2018- gece saat 23.30, washington'dan haber- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.