Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

KSDP lideri Muhammed Hacı Mahmud, kurulacak olan yeni hükümette PDK veya YNK’den birinin yer almaması halinde tekrar eskisi gibi Kürdistan Bölgesi'nde iki farklı idarenin gündeme gelebileceğini söyledi. (Serok,demek, 'şefler' diktası, faşizm demektir çünkü. d.d.com)

 

 

Parlamentoya katılan tüm partilerin yeni Kürdistan hükümetinde yer alması gerektiğini ifade eden Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (KSDP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud;
 
“Özellikle Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) hükümette yer almalıdır” diyen Hacı Mahmud, “Bu iki parti birlikte olmazsa sorunlar yaşanabilir. KDP ile KYB asayi polis ve peşmerge gücüne sahipler. Onlar birlikte olmazsa Kürdistan’da iki başlı idareyi kabul etmemiz gerekecek” dedi.
 
(foto, Muhammed Hacı Mahmud)
 
Rûdaw’a yaptığı konuşmada geçmiş hükümet ve parlamentoyu da eleştiren PDSK lideri;
 
“Geçen 5 yılda ne hükümet ne de parlamento başarılı olamadılar. Adı geniş tabanlı hükümetti ama hiç geniş tabanlı olmadılar, halka gitmediler. Başarısız bir denemenin takrar denenmesi fayda sağlamaz” diye konuştu.
 
Muhammed Hacı Mahmud;
 
“Seçimlere iki ay kala oy kapma hesabıyla hükümetten çekilen partiler halkın değil, kendi çıkarlarını savunuyorlar. Bir dizi gizli toplantı gerçekleştirmişler. Daha önce hükümete katılan ve türlü açıklamalar yapan partiler şimdi eskisinden daha fazla hükümette yer almak için çabalıyor” şeklinde konuştu.  
 
Hacı Mahmud muhalefet için bir çerçeve çizilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bir çerçeve olmadan sorun çözmek yerine sorun oluyorlar” dedi.
 
03 Kasım 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.