Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Dışişleri Komitesi Başkanlığı’na seçilen Engel, “Kürtlere karşı büyük bir sempatim var, onlar kendi topraklarının sahibidir” şeklinde konuştu. (Ahmet Arif'mi, demişti; 'Tanı bu ABD Kahpelerini, tanı da büyü, Adiloş Bebem; diye? Foto, Barzani'den 'ABD' katillerine 'Kerkük' tepkisi.. d.d.com)

 

 

ABD'de 6 Kasım'da yapılan seçimlerin ardından 3 Ocak 2019’da ABD Dışişleri Komitesi Başkanlığı’na geçecek Demokrat Temsilciler Meclisi üyesi Eliot Engel, 25 Eylül 2017’de gerçekleşen Kürdistan Bağımsızlık Referandumu’na destek veren isimlerden birisi.
 
Referandumdan önce bağımsız Kürdistan’a destek mesajı veren Engel, “Kürtler onyıllardır böyle bir kampanyanın başlamasını bekliyordu.
 
Bu, şaşılacak bir durum değildir. Kürtler kendi kaderlerini tayin etmek istiyor” ifadelerini kullanmıştı.
 
Engel, eski ABD Başkanı Barack Obama’ya da, “Filistinlilerin olduğu gibi, kendi kaderini tayin etme Kürtlerin de hakkıdır”devildevil demişti.
 
ABD’nin başkenti Washington’da K24’e konuşan Engel, “Kürtlere karşı büyük bir sempatim var, onlar kendi topraklarının sahibidir”devil dedi.
 
ABD’de 6 Kasım’da yapılan Temsilciler Meclisi seçimlerinde çoğunluğu, 8 yılın ardından Demokrat Parti elde etti.devil
 
Demokratlar, kilit bölgelerin önemli bir kısmını kazanarak, çoğunluğu ele geçirmeyi başarırken, Senato’da çoğunluk Cumhuriyetçilerin elinde kaldı.
 
Böylece son 2 yıldır, yürütme ve yasamanın tamamının tek bir partiye ait olduğu dönem sona ermiş oldu.
 
10 Kasım 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.