Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rojavalı Kürt siyasiler, Kürtlerin şuanki kötü durumlarından ve siyasi hareketlerin bir araya gelememelerinin sebebi Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) sorumlu olduğu görüşünde.  (PKK,  Kemalizmin Kürt maskeli versiyonudur. Temel görevi Kürt  Bağımsızlık Hareketlerini YOK Etmektir! 40 yıldır yaptığıda budur! d.d.com)

 

 

 

(devrimcidemokrat.com. Önsöz: 1919 Mayıs'ında TC'yi -yeni isimi bu olacaktı Osmanlının-  İşgal eden İngiliz ve Fransız emperyalleri Mustafa Kemal itini 35 tane yaveri ile birlikte 'büyük yetkilerle ve paralarla donatarak 'DOĞUYA' yollayacaktı. Kemalistler ağızlarından düşürmedikleri 'Bağımsızlık' lafları ile aslında başta Kürt Bağımsılık grup ve Hareketleri Olmak üzere BÜTÜN BAĞIMSIZLIKÇI HAREKETLERİ YOK ETTİLER. Ülkeyi işgal eden güçlere Tek Mermi bile sıkmadılar.... Emperyalistlerin Öünü açıyor rahataça planlarını uygulamalarını sağlıyordu Kemalistler... PKK'da bu misyonu yüklenmişti ilk 5 yılda. 1984'e kadar TC'te tek mermi sıkmadılar ama Kürt örgütlerini bitirdiler... daha sonra  TC/PKK elele 'savaş oyunlarıyla' Kürdistanı boşalttılar çünkü Önlerinde kendilerine Direnecek Bağımsızlıkçı Kürt örgütü kalmamıştı... d.d.com) 

 

Rojava'da genel kanı: Bölünmüşlüğün sebebi PYD
 
Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon açıklamaları Batı Kürdistanlı ( Rojava) siyasetçilerinin de gündeminde.
 
Rojavalı siyasetçiler, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik girişimlerine karşı Rojava’daki Kürt partilerinin bununla ilgili bir tedbir ve program yapmamalarından şikâyetçi.
 
Rojavalı bazı Kürt siyasiler, Kürtlerin şuanki kötü durumlarından ve siyasi hareketlerin bir araya gelememelerinin sebebi Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) sorumlu olduğu görüşünde.
 
PYD’li yöneticiler ise, Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) ve bazı diğer Kürt partilerinin kendileri ile bir araya gelmek istemediklerini savunuyor.
 
K24’e konuşan Suriye Kürt İlerici Demokratik Partisi (Peşveru) Politbüro üyesi Ahmed Berkat, her Kürt partisinin kendisini Kürtlerin temsilcisi ve yöneticisi olarak gördüğünü ifade ederek, bu yaklaşımların yanlış olduğunu söyledi.
 
Berkat, bütün Kürt partilerinin Kürtler için birlikte çalışması ve çabalaması gerektiğini belirterek, “Kürtlerin bugün içerisinde bulunduğu kötü durumun tek sebebi, ENKS ve PYD arasında yaşanan krizdir” dedi.
 
Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (KDP-S) yöneticilerinden Mihemed İsmail de, Kürtlerin bölünmüşlüğünün ve bir araya gelememelerinin sebebi olarak PYD’yi işaret ediyor.
 
İsmail, “PYD, Kürtler için ne ENKS ile bir araya geldi ve ne de Kürtlerin birlik çağrılarına cevap verdi. Yüreğimiz onlar için açıktır ama maalesef onlar hep kendi istediklerini yaptılar ve Kürtleri bugünkü duruma düşürdüler" dedi.
 
İsmail, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon açıklamalarının önemli olduğuna işaret ederek, Kürt hareketlerinin şimdiye kadar buna karşı birlikte hazırlık yapmaları gerektiğini söyledi.
 
27 Ekim’de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İstanbul'daki Dörtlü Suriye Zirvesi’nde bir araya gelmişti.
 
Zirvede Suriye’nin geleceği ve bölgesel güvenlik konuları tartışıldı. Zirvenin ardından Türkiye Kobani’deki Halk Savunma Birlikleri’nin (YPG) ait mevzilerini bombalamış, Fırat’ın doğusuna da gireceklerini açıklamıştı.
 
11 Kasım 2018-K24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.