Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Anadolu Ajansı 25 Aralık'ta Suriye ordusunun YPG ile koordinasyon içerisinde Suriye'nin Menbiç bölgesine girdiğini duyurmuştu.
 
 
© REUTERS/ Khalil Ashawi
ORTADOĞU
 
'Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelttiği tehditlere karşı' uyaran YPG, Suriye hükümetine çağrı yaptı.
 
YPG Cerablus, Azez, El Bab ve Afrin'in geri alınması, Menbiç'in de korunması için Şam'ın asker göndermesini istedi. 
 
Suriye ordusu da Menbiç'e girdiğini ve bayrak diktiğini açıkladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın askerleri Suriye'den çekme kararının ardından bölgeden iki önemli açıklama geldi.
 
Reuters ajansının aktardığına göre önce YPG, Suriye hükümetine ‘Türkiye’nin saldırı tehdidine karşı’ Menbiç’in kontrolünü eline alması çağrısı yaptı.
 
Menbiç'teki ortak devriye görevinde ABD ile Türkiye askerleri konuşurken
 
YPG’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 
 
“Türk devletinin –Cerablus, Azez, El Bab ve Afrin’de yaptığı gibi- Kuzey Suriye’yi işgal edip halkı göçe zorlama tehdidi karşısında biz YPG olarak ilan ediyoruz ki Menbiç’ten çekildikten sonra Fırat’ın doğusu ve diğer bölgelerde IŞİD ve diğer terör çeteleriyle mücadeleye bağlıyız. 
 
Bu yüzden toprak, halk ve sınır açısından bağlı olduğumuz Suriye devletine bu bölgeleri geri almak ve Menbiç’i korumak için silahlı kuvvet gönderme çağrısı yapıyoruz.”
 
Bu açıklamadan kısa süre sonra ise Suriye ordusundan bir açıklama geldi: "Askerlerimiz Menbiç'e girdi ve Suriye bayrağını dikti."
 
Anadolu Ajansı 25 Aralık'ta Suriye ordusunun YPG ile koordinasyon içerisinde Suriye'nin Menbiç bölgesine girdiğini duyurmuştu.
 
Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Cihan Ahmad de 21 Aralık'ta yaptığı açıklamada Menbiç'e özerklik verilmesi halinde bu kenti Suriye hükümetine devredebileceklerini söylemişti.
 
28 Aralık 2018-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.