Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İdlib çevresinde Heyet-i Tahrir Şam ile Türkiye destekli silahlı gruplar arasındaki çatışmalar yeniden şiddetlendi.. Heyet-i Tahrir Şam’dan 61, Ulusal Kurtuluş Cephesi’nden 58 militanın yanı sıra 8 sivilin de öldüğü bildirildi.

 

 

İdlib’deki İç Savaş Yeniden Şiddetlendi
 
Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlem Eviadlı muhalif örgütün haberine göre taraflar arasında yaşanan çatışmalarda toplam ölü sayısı 130’a ulaştı.
 
 Çatışmalarda beşinci güne girilirken, Heyet-i Tahrir Şam, Nureddin Zengi adlı Türkiye destekli grubun Afrin’e çekilmesiyle Halep’in batı kırsalını tamamen ele geçirdi.
 
 
Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi, haberinde Heyet-i Tahrir Şam ile Türkiye destekli Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin çatışmalarda ağır silahlar kullandığını belirterek Türkiye destekli grupların kontrolünde bulunan Afrin’in Deyr Ballut bölgesine birkaç havan topunun isabet ettiğini bildirdi.
 
Haberde, haberin yazıldığı saatlerde Heyet-i Tahrir Şam’dan 61, Ulusal Kurtuluş Cephesi’nden 58 militanın yanı sıra 8 sivilin de öldüğü bildirildi.
 
Muhaliflere ait Enab sitesi de çatışmaların daha çok Atme civarında yoğunlaştığını bildirdi.
 
Türkiye’nin girişimiyle Mayıs 2018’de kurulan Ulusal Kurtuluş Cephesi, 11 silahlı grubun birleşmesiyle ortaya çıkmıştı.
 
Heyet-i Tahrir Şam ise el-Kaide örgütünün Suriye kolu iken Nusra Cephesi adını kullanan örgütün liderliğini yaptığı silahlı gruplardan oluşuyor.
 
Şu an, Heyet-i Tahrir Şam ve Ulusal Kurtuluş Cephesi adları altında birbirleriyle savaşan silahlı gruplar 2015’te Türkiye ve Suudi Arabistan’ın girişimiyle “Fetih Ordusu” adı altında bir araya gelmiş ve İdlib’i ele geçirmişti.
 
(TC'nin desteğiyle bunlar İdlib'e, Afrin'e girdi.. TC'ye girin diyende ABD idi.. Yani, yine öldürülen Kürdlerdir ABD'nin kanlı oyunlarıyla...d.d.com)
 
05 ocak 2019-YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.