Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak Dışişleri Bakanlığı, Şeladize’de meydana gelen protesto olaylarında sivillere ateş açılmasını kınayarak, T.C’nin Bağdat Büyükelçisi  Fatih Yıldız’ı çağırarak gerekli uyarının yapıldığını belirtti. (foto, Hero Talabani- Mesud Barzani)

 

 

Şeladize’de, dün düzenlenen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) karşıtı protestoya ilişkin bildiri yayınlayarak, Türk askerlerinin sivil vatandaşlara ateş açarak müdahale etmesine şiddetle tepki gösterdi.
 
Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilenen bildiride, Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi’nin çağırılarak kendisine gerekli uyarıların yapıldığı açıklandı.
 
Açıklamada, Irak’ın egemenliğinin her şeyin üstünde tutulduğu, bu egemenliği ihlal eden her türlü tavır ve davranışın kabul edilemez olduğu belirtildi.
 
Ayrıca Irak, komşularının güvenliğini tehdit eden girişimlere de müsaade edilmeyeceği ifade edildi.  
 
Türk askerlerinin gerçek mermilerle saldırdığı olayda bir sivil hayatını kaybetmiş, 7 sivil yaralanmıştı.
 
27 ocak 2019-peyamakurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.