Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Süleymaniyeli genç Mustafa Muvefak aşırı kilolardan dolayı günlük hayatta bir çok zorlukla karşılaşıyor... (2.foto, hala yardım almadan yürüyebilen Peşmerge Komutanı, Cabbar Yaver, yoldaş. d.d.com) 
 
 
Çocukluğundan itibaren kilo alan 32 yaşındaki Mustafa Muvafak 300 kiloya yaklaştı.
 
Aşırı kilolardan dolayı günlük hayatta bir çok zorlukla karşılaşan Muvafak, geçimini sağlamak için Süleymaniye Ulu Camii’nin önünde tesbih ve misvak satıyor.
 
Mustafa’yı çok seven halk kendisini “Derviş Mustafa” olarak çağırıyor. Pazar halkı Mustafa’nın 20 yıldır pazarda çalıştığını belirtiyor.
 
Ağır kilolarından bir odada yalnız başına yaşayan Mustafa, ayrıca şeker ve yüksek kan basıncı hastalığı ile de mücadele ediyor.
 
Mustafa, “Boğulma tehlikesi olduğu için sırt üstü uyuyamıyorum” dedi.
 
Aşırı kilolardan dolayı hayatın güzelliklerinden mahrum kaldığını belirten Mustafa, annesi ve iki kardeşinin kendisini terketmesine de çok üzülmüş.
(Peşmerge Komutanı ve Bakanı, Cabbar Yaver, hala boynunu döndürebiliyor, çünkü, 175 kilo sadece .d.d.com)
 
Mustafa, pazara gidip gelirken her taksinin kendisini almadığı ve bazen bir saat boyunca taksi beklediğini kaydetti.
 
Cerrah Hiva Ahmed, “Nasıl ki kurşunla yaralanan bir kişi için hayati tehlike varsa aynı şekilde Mustafa için de hayati tehlike var” ifadelerini kullandı.
 
Ahmed, Mustafa'ya tıbbi müdahalede bulunulmaması durumunda uzun bir süre yaşama garantisinin olmadığını söyledi.
 
(Çok üzücü bir durum gerçektende. Barzani vakfında para tomarla, dağlarda 'gömüt' bulmuşlardı peşmerge savaşı verirken, biraz az yesinler, yardım etsinler Mustafa'ya... d.d.com)
 
12 Şubat 2019-rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.