Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Demokrat Parti (KDP) Şengal Sorumlusu, PKK’nin sivil halkı kendisi için canlı kalkan olarak kullandığını belirterek, Irak hükümetinin PKK'nin bölgeden çıkarılması için resmi girişimlerde bulunması çağrısını dile getirdi.

 

 

Kürdistan basınına konuya ilişkin açıklamada bulunan Şengal KDP Sorumlusu Kadir Kaçak, PKK’nin Şengal’de sivil yerleşim yerlerine yakın konumlandığını bu yüzden can güvenliği açısından tehlike arz ettiğini belirterek, “PKK kentteki meşru idareyi dinlemiyor. Her geçen gün bölgede kargaşa derinleşiyor” ifadesini kullandı.
 
Irak hükümetinin bu konuda herhangi bir adım atmadığını dile getiren Kadir Kaçak, “Durum düzeltilmezse sivil halk büyük zarar görür” sözlerine yer verdi.
 
Şengalli yetkili Kadir Kaçak açıklamasının devamında ise şunları kaydetti, “PKK Şengal’den çıkmadığı gibi, güçlerini ve karargahlarını sivil halka yakın yerlere konumlandırıyor. PKK sivil halkı kendisine kalkan olarak kullanıyor.”
 
09 Temmuz 2019-peyamakurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.