Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haseke kırsalının doğusu Tel Burak Nahiyesine tabi, Nus Tel Köyü halkının bulundukları bölgelerde, SDG milisleri tarafından uygulanan Kaçırma ve Öldürmelerini protesto eden gösteriler düzenledi. (foto, Heseke halkı PKK'yı protesto ediyor, 2. foto, PKK'nın kaçırıp 'zorla asker' yaptığı Kürt çocukları...d.d.com)

 

 

ABD  destekli SDG Milislerine Karşı Gösteriler
 
HASEKE – Haseke kırsalının doğusu Tel Burak Nahiyesinin halkı, işgalci ABD güçlerinden destekli “SDG” milislerinin uygulamaları ve bulundukları bölgelerde güven durumunun kaybolmasına yönelik protesto gösterisi düzenledi.
 
Yerel kaynaklar;
 
bugün Haseke kırsalının doğusu Tel Burak Nahiyesine tabi Nus Tel Köyü halkının bulundukları bölgelerde güvenlik durumunun kaybolması ve SDG milisleri tarafından uygulanan kaçırma ve öldürme eylemlerini protesto eden gösteriler düzenlediklerini belirtti.
 
Kaynaklar; protesto eden halkın Tel Burak ve Kamışlı arasındaki yolu yanmış lastiklerle kapattıklarını ve kaçırılan vatandaşların serbest bırakılmasını talep ettiklerini belirtti.
 
09 Agust 2019-Sana

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.