Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Önce Kürdleri kullanıp, ardından bölge devletlerini Kürdlerin üzerine sürüp Kürdleri Katlettiren, Kürdistan'ı, Batısı, Doğusu, Kuzey'i, Güney'i ile Parça Parça boşalttıran katil sürüsü ABD'dir.
TC ile PKK'nın Güney Kürdistanı kuşatması da, bu Projenin ön hazırlığı, 'küçük' bir parçasıdır, hala bunu 'görmedim' diyen bir Kürt? Eğer 'özürlü' değilse, ABD/TC'nin beslemesidir.... kısacası; Hakan Fidan, Mehmet Ağar, ne kadar 'kürt'se' PKK'da o kadar 'kürdtür' d.d.com-
 
 
 
© AFP 2019/ SAFIN HAMED
ORTADOĞU
 
Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, "bir kez daha Kürt kanının, Kürt'ün eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz, bunun için çalışıyoruz" dedi. Barzani, Ankara ve Tahran'a IKBY çevresinde bombardıman yapmak için bahane verilmemesi gerektiğini söyledi.
 
Erbil’in Çoman ilçesine bağlı Balakayeti bölgesinin önde gelen şahıs ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Barzani, bazı açıklamlarda bulundu.
K24 haber sitesinde yayımlanan habere göre burada yaptığı konuşmada Barzani, bölgede yaşanan gelişmelere değindi.
 

“Bir kez daha Kürt kanının, Kürt'ün eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için çalışıyoruz” diyen Barzani, sınır bölgelerindeki güvenlik durumundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi ve şunları ekledi:
 
 "Ancak Bölge’nin durumu da göz önünde bulundurulmalı. Halkın tek umudu burası. Bu umut da tükenirse her şey biter."
 
 
IKBY sınır bölgelerinde Türkiye ve İran tarafından düzenlenen bombardımanlardan rahatsızlığını dillendiren Barzani;
 
“Ankara ve Tahran’ın bombardıman yapmaları için bahane ellerine verilmeseydi, söz konusu saldırlarda olmayacaktı” diyerek, saldırıların tekrarlanmaması ve bölge halkının bedel ödememesi için çözüm bulunması gerektiğini savundu.
 
13 Agust 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.