Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Suriyeli Kürtlere hükümet güçlerine katılma çağrısında bulundu.
(Halbuki Kürdlerin bu durumda, Esad'ın Cephesine Katılmaktan başka hiçbir şansları Yok, çünkü, ABD'nin Tetikçisi TC, Kürt Soykırımı için kapıda. AMA, kontra PKK, 'direniş' demagojisi ile, Kürdleri yine TC'ye Kırdıracaktır, Sur, Suruç, Cizre... de 'Kanlı Hendek' tezgahları, Şengal, Afrin, İdlib'de 'özerklik' oyunları ile Kürdleri yok ettirdiği gibi.. d.d.com) 

 

 

Haber Başlığı/ Asker çekme kararına Suriye'den ilk tepki: Kürtlere 'hükümet güçlerine katılın' çağrısı yapıldı
 
© REUTERS/ Omar Sanadiki
ORTADOĞU
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD askerlerini Suriye'nin kuzeyinden çekeceği açıklamasının ardından gündeme gelen Türkiye'nin olası operasyonuna Suriye’den ilk tepki geldi.
 

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Suriyeli Kürtlere hükümet güçlerine katılma çağrısında bulundu.
 
 
Suriye'nin Menbiç kentinde IŞİD'in ABD öncülüğündeki koalisyonun geçişi sırasında düzenlediği intihar saldırısı
 
Suriye hükümeti yanlısı olarak bilinen El Vatan gazetesinde yayımlanan habere göre Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye'nin olası operasyonu öncesi Suriyeli Kürtleri ‘dipsiz kuyuya yuvarlanmak yerine’ hükümete katılmaya davet etti.

 
Mikdad, ‘anavatanın, tüm çocuklarını bağrına bastığını' vurguladı, ayrıca Şam yönetiminin Suriyelilerin tüm sorunlarını şiddet kullanmadan olumlu yönde çözeceğini belirtti.
 
'İŞGALE İZİN VERMEYECEĞİZ'
 
ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı 29 Asker bu sabah Suriye’nin kuzeyindeki El Bab operasyonuna destek olmak amacıyla Çobanbey kabasına geldiler ancak ÖSO’nun tepkisiyle karşılaştılar.
 
Tüm Suriye topraklarını koruyacaklarını söyleyen Mikdad, herhangi bir işgale izin 
vermeyeceklerini ifade etti.
 
Faysal Mikdad’ın açıklaması ABD’nin asker çekme kararına karşılık Suriye'den ilk resmi tepki oldu.
 
Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ise ABD'nin bu kararını 'sırtımızdan bıçaklandık' şeklinde yorumlamıştı.

 
(d.d.com; PKK faşistleri, Kürdistan'ı paraparça etmek, Kürdleri Kürdistan'dan sürmek için Kürt Maskesiyle CIA/MİT tarfından piyasaya sürülmüş KONTRGERİLLA'dır... Dönüp bir arkanıza, Kürdleri içine soktukları duruma baktığınızda bile bunları rahatlıkla göreceksiniz...
 
Kısacası, PKK/PYD, kesinlikle  CIA ve MİT'in Emirlerinin dışına Çıkamaz...
 
bu yüzden, Rojava'da 'Direniş' söylemi Kahpeliğiyle, 'Pençesine-Ağına' düşürdüğü Kürt çocuklarını yine TC'ye katlettirecektir...bu kanlı oyunun Mimarı da ABD'dir...
 
Yani, Esad'ın çağrısına Olumlu yanıt vermesi Mümkün değildir bu CIA/MİT uzantısı faşist çetenin... ve şu son fotografa dikkatlice bakınız, Güney Kürdistan'da Şengal'e Kürdleri sokmayan bu faşist Çete, Haşdi Şabi'yi Şengal'e güle oynaya sokmuş, vede 'iitifak' bile yapmıştır... Niye Kürdistan'ın başka yerlerinnde yaptıkları Şegal'de yaptıklarından farklımıydı bu Faşist çetenin yaptıkları?...d.d.com)
 
08 ekim 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.