Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Güney Kürdistan'ın  Süleymaniye kentinde, IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı... (Abd'de Vahşet, kahpelik bitmez! Katil sürüsü ABD'nin asli Görevi, 'Kürdleri Yok Ettirmek!' d.d.com)

 

 

 

 
Süleymaniye'de IŞİD saldırısı: 2 ölü, 4 yaralı
 
Irak’ın Süleymaniye kentindeki Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde, yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, IŞİD milisleri ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
 
Çatışmada güvenlik güçleri ve sivil olmak üzere 2 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı, bölgede örgüte yönelik operasyon başlatıldığı bildirildi.
 
Bu arada, IŞİD unsurlarının bölgeye 3 havan topu attığı öğrenildi.
 

IŞİD, Haziran 2014’te Musul başta olmak üzere Irak topraklarının üçte birini ele geçirmiş, Irak güçleri, Aralık 2017’de IŞİD’in elindeki toprakları büyük ölçüde geri almıştı.
 
IŞİD’in bölgeden çıkarılması ve kentlerin geri alınmasına rağmen örgütün özellikle Kerkük, Diyala, Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin kırsal bölgelerindeki saldırıları devam ediyor.
 
(Kerkük, Musul, Diyala, Süleymaniye... Kürt şehirleridir.. d.d.com)
 
30 kasım 2019-ajanlar (AA)
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.