Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Türkiye ve eski adı ÖSO olan Suriye Milli Ordusu’nun  9 Ekim 2019’da Rojava’ya başlattığı operasyon nedeniyle Kürdistan Bölgesi’ne gelen Rojavalı göçmen sayısı 17 bin 517’ye ulaştı. (İnkalar-Peru'da, Soykırımcı 'Pizzaro' köpeğini böyle cezalandırmıştı, diri diri gözlerine, ağzına, 'altın eritip' doldurmuşlardı- yıl; 1535... d.d.com)

 

 

 
Rûdaw’a konuşan Kürdistan Bölgesi Krizle Mücadele Merkezi Genel Müdürü Hoşeng Muhammed; 
 
“Rojava’dan Kürdistan Bölgesi’ne göç dalgası devam ediyor. Genel olarak şu ana kadar 17 bin 517 kişi Kürdistan Bölgesi’ne sığındı” dedi.
 
Bölgede devam eden çatışmalardan dolayı Kürdistan Bölgesi’ne göç etmek zorunda kaldıklarını belirten Muhammed;
 
 “Aralarında kadın, yaşlı ve çocukların da bulunduğu onlarca kişi Kürdistan Bölgesi’ne göç etmek zorunda kaldı” diye konuştu.
 
Türkiye’nin 9 Ekim’de Rojava’ya yönelik başlattığı operasyonun ardından 14 Ekim’de Rojava’dan Kürdistan Bölgesi’ne yeni bir göç dalgası başlamıştı.
 
30 kasım 2019-rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.