Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dersim'de Munzur Üniversitesi öğrencileri 7 gündür haber alınmayan Gülistan Doku'nun bulunması  için yürüyüşe geçince polis gruba biber gazı ve tazyikli su  ile müdahale etti.
 
 
Dersim (Rudaw) – Dersim'de Munzur Üniversitesi öğrencileri 7 gündür haber alınmayan Gülistan Doku'nun bulunması  için yürüyüşe geçince polis gruba biber gazı ve tazyikli su  ile müdahale etti.
 
Munzur Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü, ikinci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'dan (21), 7 günden bu yana haber alınamıyor.
 
Munzur Üniversitesi öğrencileri dün, günlerdir yoğun aramalara rağmen haber alınamayan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Gülistan Doku(21) için Seyit Rıza Parkında basın açıklaması yaptı.
 
Dersim
 
Basın açıklamasının ardından kayıp Gülistan Doku'nun resimlerini taşıyarak slogan atan grup, çarşı merkezine doğru yürüyüşe geçmek isteyince polis ve grup arasında gerginlik yaşandı.
 
Gerginliğin ardından yüzlerce kişi polis engelini aşarak Cumhuriyet caddesine doğru yürüyüşe geçerek oturma eylemi gerçekleştirdi.
 
Dersim
 
Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun grubu ikna çabaları yetmeyince kalabalığın tekrar yürüyüşe geçmesi üzerine polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.
 
Polis ile grup arasındaki görüşmelerin ardından kalabalık Seyit Rıza Parkı'na doğru yürüyerek burada eylemini sona erdirdi. Eylem ile ilgili kimsenin gözaltına alınmadığı öğrenildi.
 
12 ocak 2020-rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.