Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şengal’de, Protesto gösterisine katılan 100’e yakın Ezidi Evi aktivisti; ‘PKK  DEFOL!’ dedi. (dikkat ediniz; ABD kontra IŞID’ı nereye yollarsa ardından kendi gider ve Oralara yerleşir, faşist çete kontra PKK/PYDde nereye gönderilirse, TC’de oralara girer ve yerleşir -aynı kanlı oyun-... d.d.com)

 

Şengal Dağı’nda protesto gösterisi düzenleyen Ezidi Evi üyesi bir grup, Irak Hükümeti ve uluslararası toplumdan PKK’nin Şengal’den çıkması için çalışmaları talebinde bulundu.

Şengal’deki protesto gösterisine katılan 100’e yakın Ezidi Evi aktivisti, PKK’ye yönelik tepkilerini dile getirdi. 

(foto, Şengal-Ezidi Kürdler; ‘PKK Defol!’ diyor)Gösteri ile ilgili açıklamada bulunan Ezidi Evi’nden bir kaynak, söz konusu gösterinin engellenmesi için Şengal’deki PKK mensupları tarafından kontrol noktaları oluşturulduğu, esnaf ve halkın da gösteriye katılmamaları için uyarıldığını aktardı. 

Bağdat yönetimine PKK’ye ilişkin çağrı! 

Yapılan protestolarda Irak bayrakları da getirilirken, gösteride Bağdat yönetiminin Ezidi genç kız ve erkeklerin PKK tarafından silahlandırılmasına engel olması istendi. 

Açıklamada bulunan göstericiler, PKK tarafından götürülüp de akıbeti belli olmayan Ezidi gençlerin akıbetlerinin açıklanması ve serbest bırakılmalarını isteyerek, Şengal Dağı’nda tüneller açan PKK’nin Şengal’de halkın evlerinin arasındaki üslerini de kaldırmasını istedi. 

 

 

 

Ayrıca Ezidi grup, PKK saflarında olup Şengal’de bulunan Arap ve diğer yabancı silahlıların da kenti terk etmesini istedi. 

27 Temmuz 2020- ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.