Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

haber başlığı/ PKK iki Genci Kaçırdı

Rewanduz: PKK, Erbil'in Rewanduz ilçesine bağlı Werte nahiyesi Bokriskan ve Prdeşali köylerinden 'İki Genci' kaçırdı. (Kürdler, PKK faşistlerini yok etmeden, ne Rahat yüzü görebilir-çünkü, PKK faşistlerinin Terörü Kürdlerin evinin Kapısının Önünde başlıyor- nede Sömügecilerle hesaplaşabilirler   Halim Kar)

 
 
PKK iki Genci Alıkoydu
K24'e konuşan Werte Nahiye Müdürü Muslih Zirar, dün Qareman Abdulla Sofi Mine isimli Bokriskan köyü sakini gencin PKK mensupları tarafından alıkonulduğunu söyledi.
 
Bugün de Werte Belediyesi çalışanı Twana Haci Sofi Mine isimli gencin PKK'lilerce alıkonulduğu ve dün alıkonulan gencin kuzeni olduğu belirtildi.
 
Muslih Zirar, “Qareman Abdulla’nın yakınları PKK’lilerle görüşmüş ancak alıkonulmanın sebebine dair bir yanıt alamamışlar” dedi.
 
PKK’yle resmi ve doğrudan ilişkilerinin olmadığını kaydeden Zirar;
 
“Ancak toplumsal ilişkiler yoluyla bu tür olayları soruşturuyoruz.
 
PKK’nin, farklı bahanelerle bölge halkına zarar verdiği bu tutumlarından rahatsızız” diye konuştu.
 
17 kasım 2020-k24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.