Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Parlamentosu YNK Parlamenteri Osman Kerîm Siwar, PKK'nin Halktan Haraç Topladığına ilişkin Haberlerin kendilerine de geldiğini belirterek... ('köpeklerini yok etmeden efendisine ulaşamazsınız'  sözü; Kozmanlı 'Gımo' ya aittir..d.d.com)

 

 

PKK'nın Süleymaniye kentine bağlı bazı bölgelerde gümrük noktaları kurduğu haberleri gelirken, YNK parlamenteri ise güvenlik boşluğundan kaynaklanan bu durumun kontrol altına alınması için ortak bir güç kurulacağını söyledi.
 
BasNews’in edindiği bilgilere göre, Pencwen ilçesi sınırında Seyranben bölgesinde gümrük noktaları kurararak geçimini kaçakçılıkla sağlayan halktan haraç aldığı, bu durumun bölgede ciddi rahatsızlıklara yol açtığı bildiriliyor.
 
BasNews’e konuşan Kürdistan Parlamentosu YNK Parlamenteri Osman Kerîm Siwar, PKK’nin halktan haraç topladığına 

ilişkin kendilerine bilgi geldiğini, özellikle emniyet boşluğı olan bölgelerde bu sorunun yaşandığını belirterek;
 
“Kaçakçılık ile mücadele konusunda güvenlik boşluğunun doldurulması için ortak bir güç oluşturulması kararlaştırıldı” dedi.
 
YNK’li parlamanter özellikle sınır bölgelerindeki sözkonusu güvenlik boşluğunu PKK’nin doldurduğu 

belirterek, güvenlik boşluğunun doldurulması konusunda hükümetin bilgilendirildiğini kaydetti.
 
YNK Parlamenteri Osman Kerîm Siwar;
 
 
“Biz sınırdaki kaçakçılık ve kaçak gümrük noktaları konusunda bir rapor hazırladık. PKK’nin gümrük aldığı yerler Kürdistan Bölgesi sınırlarıdır. Kendi parçasında bu tür çalışmalar yürtsün.  Kürdistan Bölgesi’nin egemenlik haklarını ihlal etmesi kabul edilemez.
 
Kürdistan Bölgesi’ndeki diğer parçalardaki örgütler Kürdistan Bölgesi’nin egemenlik hakları, güvenliğinin ve istikrarının korunması konusunda hassasiyet göstermelidir. Unutmamalıdırlar ki, Kürdistan Bölgesi olmazsa onlarda olmaz” yorumunda bulundu.
 
(kendini kandırmaya yemin etmiş YNK pislikleri, öncelikli düşmanının kapısının önünde-PKK- olduğunu  hala görmezden geliyorlar... d.d.com)
 
11 şubat 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.