Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

haber başlığı/ Haydar Şeşo: PKK, Şengal için Türkiye'ye Zemin Sunuyor!
Şengal Savunma Güçleri (Ezidhan) Komutanı Haydar Şeşo, PKK ve yakınları,     'TC',    ŞENGAL'e Yönelsin diye Zemin Sunuyor! (1.foto, Haydar Şeşo)

 

 

Haydar Şeşo: PKK, Şengal için Türkiye’ye zemin sunuyor
 
Ezidhan Savunma Gücü Komutanı ve Ezidi Demokrat Partisi Başkanı Haydar Şeşo, PKK ve Heşdi Şabi’nin izlediği politikanın Şengal’e hizmet etmediğini söyledi.
 
Şeşo, “PKK ve ona yakın örgütlerin varlığı Türkiye’nin Şengal’e yönelmesine zemin sunuyor” dedi.
 
Heşdi Şabi’nin Şengal’deki varlığına da değinen Haydar Şeşo, “Heşdi Şabi’nin programı ise Şengal’de savaş çıkması ve halkın burayı terk etmesine dönüktür” değerlendirmesinde bulundu.
 
Ezidi komutan, çözüm için tek çıkar yolun Erbil ile Bağdat arasındaki anlaşmanın hayata geçirilmesi olduğunu ifade etti.
 
Türkiye uzun bir süreden beridir PKK’nin Şengal’deki varlığını gerekçe göstererek PKK’ye yakınlığı ile bilinen Şengal Direniş Birlikleri’ne (YBŞ) hava saldırıları düzenliyor.
 
Son dönemde ise Tür yetkililerin ağzından bölgeye operasyon yapılacağı sinyalleri veriliyor.
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, geçtiğimiz gün konuya ilişkin yaptığı açıklamada;
 
“Irak makamlarıyla istişarelerle operasyonlar değerlendirilecek ve gerekli adımlar atılır. TSK buna yönelik gerekli adımları atıyor. Irak'ın toprak bütünlüğü ve Türkiye için olası durumlar yaşanabilir” ifadelerini kullanmıştı.
 
14 şubat 2021-ajanslar
 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.