Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com; çok tekrar ediyoruz biliyoruz,  bizde,   'daralmamıza,  aynı şeyleri tekrar etmekten bıkmamıza rağmen mecburuz, çünkü, karşımızdaki iğrenç yaratık ABD,  hergün  yeni yeni yalanlar söyleyerek, ya Kürdleri katlediyor veya katlettirmek için yeni yeni Tezgahlar döşüyor, zeminler hazırlıyor...
 
 
bizde,  bu yalanları, manipülasyonları, deşifre etmek, kendi milletimizi, halkımızı uyarmak zorunda kalıyoruz, kusurumuza bakmayın. Barzani'lerin bu açıklamasına gelince; 
 
Kendi 'kirli koltukları', 'gayri meşru saltanatları' için iğrenç yaratık Abd ile yine 'IŞID düşman' oyunu oynayıp, binlerce Kürt çocuğunu Abd'nin 'kanlı oyunlarına' kurban verecekleri anlamına geliyor..
 
Kürt halkını da; tıpkı Kerkük, Musul, Diyala, ŞENGAL..de olduğu gibi yine ya kendi hallerine bırakıp Ölüme terk edecekler veya Sürgünlere gitmesine yol açacaklar.. 
 
Ayrıca; TC/IŞID/PKK/PYD/ Nusra/ÖSO.. Abd izin vermeden Tuvalete bile gidemezler, iğrenç yaratık ABD; 'IŞID bana Saldırdı' puştluğu ile yine 'mağduru' -corona vürüs'ten en fazla bizden insan öldü şişirmesi gibi- oynuyor aklınca. 
 
Eğer toplumdan ABD'nin bu Kanlı  oyunlarına Tepki gelmezse, köpeği IŞID'ı ve diğerlerini devreye sokup Kürdlerle savaştıracak; 
 
'Kendiside  her zamanki  gibi Monitor'un Önüne oturup Viskisini yudumlayarak Kürt Soykırımını izleyecektir' yine.
 
Hatırlatma;  IŞID, ne efendisi ABD fahişesine, nede Abd'nin bölgedeki  'devlet' görünümlü köpekleri TC/İsrail'e de hiçbir zaman saldırmamış, hatta Onların da -Abd talimatı ile- desteğiyle her Vahşeti yapmıştır, toplum aptal değil, gazete okuyor ve bu kahpe -IŞID, ABD'ye Saldırdı-  serenatları  artık yutmuyor..... d.d.com-
...............
 
haber başlığı/ IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, ABD üssüne saldırıyı 'terör saldırısı' olarak nitelendirdi
 
© AFP 2021 / ANDREW CABALLERO-REYNOLDS
 
ORTADOĞU
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil kentine düzenlenen füze saldırılarını 'terör saldırısı' olarak niteleyerek 'şiddetle kınadığını' açıkladı.
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erbil'de gerçekleşen füze saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek, halkı sakin kalmaya çağırdı. 
 
Güvenlik güçlerine tam bir soruşturma başlatma talimatı verdiğini belirten Barzani, "(Irak 

Başbakanı) Mustafa el-Kazımi ile iş birliği ve bu terör saldırısının arkasındaki suçluları tespit etmenin yolları hakkında konuştum" ifadesine yer verdi.
 
ABD öncülüğünde IŞID'a karşı kurulan koalisyon güçleri, Erbil'deki havalimanına saldırıda 1 sivil müteahhidin öldüğünü, 5 sözleşmeli personel ile 1 ABD'li askerin de yaralandığını açıklamıştı. 
Erbil kentinde ABD askeri üssünün de bulunduğu havalimanına düzenlenen füze saldırısında biri ağır, 3 kişi yaralanmıştı.blush 
 
Irak Başbakanı Kazımi de söz konusu saldırıyla ilgili inceleme başlatılması talimatı vermişti.
 
16 şubat 2021-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.