Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Başbakan Mesrur Barzani, Zaxo ilçesinde Ezdi Kürtlerin kaldığı bir kampta meydana gelen Yangında aynı aileden 3 kişinin yaşamını yitirmesi..(Ahlaksızlık! 'Şengal' katliamında   öldürülen ve toplu mezara gömülen 104 Ezidi Kürdün Toprağa verilme -06 şubat- Törenine de katılmamış, Temsilci bile yollamamışlardı Seroklar, oturdukları koltuktan 'taziye' sunmuşlardı.. dikkat ederseniz Zaxo'ya da gitmemişler.. d.d.com) 

 

 

Başbakan Mesrur Barzani, Zaxo’da yangın çıkan kampla ilgili açıklama yaptı.
 
Başbakan Mesrur Barzani, Duhok’un Zaxo ilçesinde Ezdi Kürtlerin kaldığı bir kampta meydana gelen yangında aynı aileden 3 kişinin yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti.
 
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başbakan Mesrur Barzani, “Zaxo’da yerinden edilmiş Ezdi kardeşlerimin kaldığı kampta çıkan yangından ötürü çok üzüntülüyüm” dedi.
 
Yangında bir babanın oğlu ve kızıyla birlikte yaşamını yitirdiğini ve yaralıların olduğu belirten Başbakan, kurbanların yakınlarına taziyelerini sunduğunu ve acılarını paylaştığını ifade etti.
 
İçişleri Bakanı Reber Ahmed’le konuyu görüştüğünü ve olayla ilgili soruşturma talimatı verdiğini kaydeden Başbakan, kamplardaki sığınmacıları koruyup destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Başbakan, sığınmacılar kendi istekleriyle yerlerine dönünceye kadar desteklerinin süreceğini, ancak bunun için daha çok uluslararası destek gerektiğini vurguladı.
 
17 şubat 2021-ajanslarb-bassnews
...............

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.