Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Idris Zozani açıklamasında, Heşda Şabi ve PKK'nin Şengalin istikrarsız kalmasını istediklerini, bu nedenle de sürekli olarak Şengal'den çıkmayacaklarını söyledi..(Abd kahpesinin amacı, Kürdleri tamamen yok ettirip, Kürdlerin bütün topraklarına yerleşmektir.. bu güne kadar yaptığı da budur! Kürdler, kendi topraklarına hiçbir zaman dönemeyecek. d.d.com)
 
 
Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Şengal Örgütlenme Ofisi Yetkililerinden Idris Zozani yaptığı açıklamada,;
 
Kürdistan İşçi Partisi’nin (PKK) Suriye’den Şengal’e son günlerde ciddi anlamda askeri güç takviyesi yaptığını belirtti.
 
Basnews’e açıklamalarda bulunan Idris Zozani, geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde PKK’nin Suriye’de bulunan bir çok askeri gücünü Şengal’e getirdiğini, Şengal’den çıkmak istemediklerini ve bunun da Şengal’de durumları daha gergin hale getirdiğini, her an patlamaya hazır bir ortam oluştuğunu ifade etti.
 
İdris Zozani açıklamasında, Heşda Şabi ve PKK’nin Şengalin sürekli olarak istikrarsız kalmasını istediklerini, bu nedenle de sürekli olarak Şengal’den çıkmayacaklarını deklere ettiklerini ifade etti.
 
Haşdi Şabi ve PKK’nin birlikte hareket ettiğine dikkat çeken Zozani, her iki gücün de Şengal’de istikrar istemediğini söyledi.
 
Konuya ilişkin Basnews’e açıklamalarda bulunan Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Irak Parlamentosu  

Milletvekili Hûsen Hesen Nermo;
 
 Irak Hükümeti’nin PKK’yi çıkartma konusunda kararlı olması halinde çıkartabileceğini, ama ortak çıkarları olması nedeniyle bunu yapmadığını, Bağdat’ın PKK güçlerine maaş vermemesi halinde bu güçlerin burada kalamayacağını ifade etti.
 
Şengal Anlaşması’nın bölgedeki istikrar açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Nermo,;
 
Bağdat’ın bu anlaşmanın hayata geçirilmesi konusunda kesinlikle kararlı olması ve gereken her şeyi yapması gerektiğini söyledi.
 
29 mart 2021-basnews- bu pislikler 'kürt basını' değil, Abd/Mit'in basınıdır.. d.d.com)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.