Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

“Şengal'e dönen birçok aile, kendilerini PKK tehdidinden ve eylemlerinden korumak için bir kez daha kaçtı...'' (d.d.com: 'Eruh ve Şemdinli'deki Bölük ve Tabura, TC/PKK ile 'danışıklı' bir 'baskın' düzenlemişlerdi, Askerlerin Mermileri 'bir hafta' önceden toplanmış, 'Komutan'larıda 'izine' yollanmıştı, elektirikler de 4-5 gündür kesilmiş, telefonlar bile çalışmıyordu....

 
 
PKK buyurup yesin, Silahlansın diye, bunları; 'itiraflara' başlayan JİTEM kurucusu 'Cem Ersever' söylüyordu, öldürüldü...d.d.com)
..................
haber/ Şengal Kaymakamı: Kente dönenler yeniden göç etti
 
Kentteki son gelişmelere yönelik açıklamada bulunan Şengal Kaymakamı Mehma Xelil, güvenlik durumunun istikrarsızlığı ve hizmetin kötüleşmesi nedeniyle Şengal’e dönen çok sayıda ailenin yeniden göç ettiğini dile getirdi.
 
Şengal Kaymakamı Mehma Xelil, Şafak News’in sorularına verdiği yanıtta, kentteki son gelişmelerle ilgili değerlendirmelere yer verdi.
 
Mehma Xelil, Şengal’e geri dönüşlerin durduğunu ifade ederek şu ifadelere yer verdi:
 
Kente dönen birçok aile, kendilerini PKK tehdidinden ve eylemlerinden korumak için bir kez daha kaçtı. Çoğunluğu Kürdistan Bölgesi başta olmak üzere başka yerlere göç etti."

Kürdistan Bölgesi ile Irak hükümetleri 9 Ekim 2020’de Şengal Anlaşması'nı imzalamıştı.
 
Anlaşmanın uygulanmasıyla kentteki durumun normale dönmesi bekleniyordu ancak şimdiye kadar anlaşmanın maddeleri hayata geçirilemedi.
 
06-07 Nisan 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.