Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

1950’li yılların başında oluşturulan ‘Kürdistan Eşekler Partisi’, 1979 yılında Umer Kilol tarafından resmi bir parti olarak ‘Kürdistan Eşekler Topluluğu’ adıyla kurulmuştu.

 

Kürdistan Eşekler Topluluğu Genel Sekreteri Umer Kilol, toplumun vermek istedikleri mesajı almadığı gerekçesiyle çalışmalarını feshettiklerini açıkladı.
 
Genel Sekreter Umer Kilol 35 yıl önce kurulan Kürdistan Eşekler Topluluğu’nun feshedilme gerekçesini şöyle açıkladı: “Birlikte yola çıktığımız insanların çoğu sadece zaman öldürmek ve benimle alay etmek için grupta bulunuyordu, vermek istediğimiz mesajı anladıkları için değil.”
 
Grubun belli bir mesajı olduğunu vurgulayan Kilol; ‘Böyle bir topluluk her ne kadar Kürdlerin gelenek ve göreneklerine uygun olmasa da bir mesaja sahipti ve bu şekilde geniş kitlelere ulaşmak istiyorduk’ dedi.
 
İnsanların bu mesajı doğru anlamadığını bu yüzden şahsını, ailesini ve çocuklarını hedef aldığını belirten Kilol, bu nedenlerden dolayı grubu feshetmek zorunda kaldığını söyledi.

 Bilindiği üzere Süleymaniye kent merkezinde takım elbise giydirilerek, kravat takılmış büyük eşek heykeli ile temsil edilen topluluk, 'eşeklik' olgusunu kullanarak hiciv yapıyor.

 'Kername/Eşekname' adıyla bilinen çevreci bir siyasi programa sahip topluluk, zaman zaman tartışma konusu olup halkın sempatisine ancak siyasi partilerin tepkisine maruz kalıyor.
 
 1950’li yılların başında oluşturulan ‘Kürdistan Eşekler Partisi’, 1979 yılında Umer Kilol tarafından resmi bir parti olarak ‘Kürdistan Eşekler Topluluğu’ adıyla kurulmuştu.

2o Ocak 014-BasNews (Silêmanî) 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.