Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Oturumları izleyen bir siyasi gözlemci BasNews’e yaptığı açıklamada yakında AP’nin Maliki aleyhine bir bildiri yayınlayabileceğini söyledi.

 

Avrupa Parlamentosu (AP) Irak dosyası oturumuyla Bağdat ve Hewlêr arasında sorunları görüşmek için Strasburg’da toplandı.

İki gün önce başlayan oturumlarda merkezi hükümetle Hewlêr hükümeti arasındaki sorunlar görüşülüyor.
 
Dünkü oturumda bir konuşma yapan parlamenterlerden Charles Tannock, ‘Kürdistan Bölgesi yönetiminin, federal, konfederal ya da tam bağımsız bir şekilde bütün enerji kaynaklarını halkının yararına kullanmak için girişimlerde bulunma hakkı var. Bölge ülkelerindeki karmaşaya karşın Kürdistan Bölgesi, demokrasi ve insan hakları çıtasını iyice yükseltti’ diye konuştu.
 
 Parlamentodaki oturumlara ilişkin BasNews’e değerlendirmelerde bulunan Avrupa Birliği Kürdistan Bölgesi Temsilcisi Dilawer Ajgeyî, ‘AP’nin Kürdistan ve Irak merkezi hükümeti arasındaki sorunların çözümüne bakışı, bizim için genel anlamda olumlu. Konuşmalarında Kürdistan için övgü dolu sözler sarf ettiler’ diyerek Hewlêr hükümetinin Bağdat’a karşı AP tarafından desteklenmeye devam edeceğini kaydetti.
 
 Oturumları izleyen bir siyasi gözlemci BasNews’e yaptığı açıklamada yakında AP’nin Maliki aleyhine bir bildiri yayınlayabileceğini söyledi. “Çünkü Irak hükümeti Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Halk Mücahidleri adlı örgütle savaşırken pek çok defa insan haklarını ihlal etti. Ayrıca Maliki, Kürdistan Bölgesi’ni son günlerde yaptığı sert açıklamalarla baskı altına aldı’ diye konuştu.

28 Şubat 014-Bas News

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.