Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak-Şam İslam devleti (IŞİD) Örgütü, üyelerine yolladığı bir talimatta, ’Kürdlerin kafir olduğunu, bu nedenle erkeklerinin kafalarının kesilmesi ve kadınların cariye olarak alıkonulmasını’ emretti.

 

IŞİD aynı talimatın Hırıstiyanlar için de geçerli olduğunu bildirdi. 
 
IŞİD, Haseke bölgesinde yayınladığı bildiride, Batı Kürdistan’ın Kürdlerden arındırılması için cihad ilan edildiğini, Kürdlerin kafir olduğu bundan dolayı savaşçıların Kürd kadınlarını cariye almaları ve tüm Kürd erkeklerin kafalarının kesilmesi yönünde talimat gönderdi.

 IŞİD’İn bu bildirisi, YPG karşısında aldığı yenilgilerin ardından geldi. Kürdistan’da Haseke bölgesinde kimi Arap yerleşimleri dışında bir etkinliği kalmayan IŞİD zaman zaman Kürdistan’da yerleşim birimlerine vur-kaç tarzı saldırıları düzenliyor. 
 
IŞİD bildirisinde ‘’İslam bayrağının bu topraklarda yükseltilmesi için, Suriye rejimine bağlı milis güçlerin (YPG ve diğer Kürd örgütleri) kontrolü altındaki toprakların özgürleştirilmesi şarttır.’’ ifadelerini kullandı.
 
Bildiride, ’Haseke ve çevresinde yaşayan Kürd, Hristiyan ve Yahudileri hedef alarak, ‘’ Şeriat mahkemesinin çıkardığı karar çerçevesinde, Heseke ve çevresindeki Kürd ve haçperestlerin (Hırıstiyanların) bölgeden çıkarılması, mal ve mülklerine el konulması, erkeklerin kafalarının kesilmesi ve kadınlara el konulup cariye olarak alınması, yönünde fetva verilmiştir’ denildi.

IŞID bildirisinde ayrıca, ’Qamişlo ve çevresi için de Şeriat mahkemesinin çıkardığı fetvanın geçerli olduğunu bu bölgenin kafir ve haçperestlerden temizlenmesi, Kürd kadınlarının kendilerine cariye olarak alınmasının helal olduğunu, Xaznewi Şêxilerinin ailesinin kökünün kurutulması, tüm Kürd erkeklerinin kafalarının kesilmesi’ belirtildi.

Bilindiği üzere IŞİD üç gün önce Qamişlo’ya 20 km uzaklıktaki bir beldeye saldırarak Şêx Xeznewî’nin kabrini ve camisini bombalayarak havaya uçurmuştu. YPG’nin müdahelesi ile beldeden kaçan IŞİD militanları 20 kadar sivili de rehin almıştı.

Öte yandan IŞİD geçtiğimiz hafta Rakka çevresindeki Hırıstiyanları toplamış ve ya Müslüman olmaları, ya cezye vergisi ödemelerini aksi takdirde tümünün öldürüleceği yolunda bir tehdit yöneltmişti. Bölgede rehin kalan Hırıstiyanlar cezye vergisi vermek konusunda IŞİD ile anlaşmıştı.

2 Mart 014-Bas News

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.