Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

"Eğer ülkeme yararlı olacak, diğer ülkeleri mahvedecek bir şey biliyorsam Prens’ime önermem; çünkü ben önce bir insanım, sonra bir Fransız’ım. Ben zorunlu olarak insan doğdum ve tesadüfen Fransız oldum." -Montesquieu-  

 

ABD'den Kürdistan Hükümeti'nin Kararına Destekcool

Rûdaw sitesinde yer alan bir habere göre, ABD Kürdistan hükümetinin petrol ihracına ilişkin olarak aldığı son kararı destekliyor.
 
Bağdat’taki ABD elçiliğinin yaptığı açıklamaya dayandırılan haberde, Hêwler’in günde 100 bin varil petrolün Bağdat üzerinden ihraç edilmesi kararının desteklendiği dile getirildi.
 
Bilindiği gibi, Kürdistan hükümeti 20 mart günü, Bağdat ile yaşanan petrol sorunu konusunda bir uzlaşmaya varılmadığını ve bu konudaki iyi niyetini göstermek amacıyla nisan ayının başından itibaren günde 100 bin varil petrolü Bağdat üzerinden yurtdışına göndermeye başlayacağını açıklamıştı.
 
Elçilikten yapılan açıklamada, “Kürdistan hükümetinin bu kararı, petrol ihracı ve petrol-gaz anlaşmazlıkların çözümü için yapılan görüşmelerin devamı konusunda verdiği bir garantidir, destekliyoruz” deniliyor ve şu görüşlere yer veriliyor: “ABD  Irak Petrol Bakanlığı ve Kürdistan Bölgesi Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan uzmanların oluşturduğu ortak komitenin çalışmalarına olumlu bakıyoruz.”
 
Kürdistan hükümeti yaptığı açıklamada, son inisiyatif konusunda Bağdat’ta hiç bir şart koşmadıklarını ve sorunun önümüzdeki hafta çözülmesi için çaba sarfedeceklerini dile getirdi.

Kürdistan hükümetinin, yapılan görüşmlerden olumlu sonuç alınana kadar benzeri iyi niyet göstermeye devam edeceği belirtiliyor.

21 Mart 014-Dengê Azad-Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.