Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bağdadiye News’e konuşan Şemerî, Mihemed Bidewî Şemerî’yi öldüren pêşmergenin olayın gerçekleştiği yerde idam edilmesini istediklerini belirterek...

 

Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin Pêşmerge Gücü mensuplarını derhal Bağdat’tan kovması gerektiğini söyledi.
 
“Bağdat’taki pêşmergelerin pervasızca davrandığını gösteren olaylardan biri Bidêwî’nin öldürülmesidir. Pêşmergeler Bağdat’ta çok ukalaca davranıyor” diyen Şemerî, bu cinayetin cezasız kalmaması gerektiğini kaydetti. Aynı zamanda Şemerî Aşireti’nin şeyhlerinden olan Betîx Şemerî, şer’i hükümlere göre cinayeti işleyen pêşmergenin olay yerinde öldürülmesi gerektiğini iddia etti.
 
 Bağdat’ın Cadiriye semtinde konuşlu bulunan ve doğrudan Irak Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olan birliğin askerlerinden Mihemed Bîdewî, dün öğle saatlerindeki talim sırasında yerinde bulunmadığı gerekçesiyle aynı askeri birlikten bir pêşmerge tarafından öldürülmüştü.
 
 Maliki’ye bağlı Swat timleri tarafından tutuklanan pêşmergenin ölümle tehdit edildiği ve Maliki tarafından kendisine ‘İntikam için onu öldüreceğiz’ denildiği iddia ediliyor.

23 Mart 014-Bas News

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.