Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi partileri 30 Nisan’daki seçimler için güçlü isimlerini aday yapmayarak Bağdat’tan vazgeçme sinyalleri veriyor.

 
30 Nisan seçimleri için Kürdistan Demokrat Partisi
(PDK) seçim bürosu yetkililerinden Xusro Goran’ı aday gösterirken Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ise sadece Ala Talabani ve Necmedîn Kerîm’i aday gösterdi. Goran Hareketi’nin üst düzey yetkililerinden kimse aday olmazken, partinin Silêmanî’deki yöneticilerinden bazıları aday gösterildi.
 
Kürdistan İttifakı’nın İslami Birlik Partisi milletvekillerinden Bekir Heme Sadiq, BasNews’e aday seçimlerini yorumlayarak, Kürtlerin bu adaylarla Bağdat’tan vazgeçtiğini ve Maliki’nin politikalarına sırt çevirdiğini söyledi.
 
YNK Yürütme Kurulu Üyesi Nermîn Osman ise, adayların yeterince güçlü isimlerden oluştuğunu ve bunun Kürdistan’ın politikaları için önemli olduğunu belirterek ‘Güçlü adayların Irak Parlamentosu’nda bulunması bizim için önemli aslında. Yine de parti merkezimize yakın bazı güçlü adaylarımız olduğunu da söyleyebiliriz’ diye konuştu.


 Siyasi yorumcular ise genel olarak adayların partilerdeki güçlü isimlerden seçilmemesini Hewlêr’in siyasi olarak Bağdat’tan vazgeçme mesajı olarak yorumluyor.

8 Nisan 014-Hewlêr (BasNews)
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.