Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İtalya ile Malta arasında krize sebep olan ahşap bir teknenin içerisindeki 450 sığınmacı kurtarıldı. Ancak sığınmacıların hangi ülkede karaya çıkacağı henüz belli değil. (peki şu 'Greenpeace' gemileri niye yıllardır ortalarda yok? Sadece Balıkları kurtarıyor bunlar herhalde?)

Devamını oku...

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Deyrizor ilinde Esad rejimine ait hedefleri vurdu, saldırıda en az 40 Suriye askeri öldü...  diğerleri bölgeden çekilmek zorunda kaldı.  (Deyri Zor'da, rejim güçleri IŞID'ın artıklarıyla savaşıyordu, ABD bu saldırısıyla Suriye güçlerini durdurdu. d.d.com)

Devamını oku...

Irak'ta seçim birincisi ve Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ülkedeki siyasi gruplardan, hükümet kurma çalışmalarında ABD ve komşu ülkelerle görüşmemelerini kesmelerini istedi.

Devamını oku...

İran’da tutuklu bulunan Kürt siyasi aktivist Ramin Hossein Panahi’nin avukatı Hüseyin Ehmedi Niyaz, Panahi’nin her an idam edilme tehlikesi altında bulunduğunu kaydederken, müvekkilinin, işkence sonucu sağlığının kötüye gittiğini belirtti.

Devamını oku...

Haberde, bölgede ABD askerlerinin azalmasıyla (???) birlikte Fransız askerlerinin sayısının arttığı ancak Fransızların zamanların büyük bölümünü silahlı muhalif gruplar arasındaki iç çatışmaları durdurmaya...

Devamını oku...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.