Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dünyanın önde gelen Sünni İslam eğitim kurumunun şeyhi Ahmet el Tayyip; Ürdünlü pilotun IŞİD tarafından canlı canlı yakılmasına tepki gösterdi ve; IŞİD üyelerinin Kuran’da öngörülen, Çarmıha Gerilme   yada   Uzuvlarının Kesilmesi gibi cezalara çarptırılması gerektiğini söyledi.


Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan El-Ezher Üniversitesi’nin Rektörü, Şeyh Ahmet el Tayyip, Salı günü yayımlanan ve IŞİD’in rehin tuttuğu Ürdünlü pilotu diri diri yaktığı görüntüleri sert bir dille kınadı.

El Tayyip, bu üyelerin “Allah’a ve Muhammed Peygamber’e karşı savaştığını” dolayısıyla Kuran’da öngörülen öldürme, çarmıha gerilme ya da uzuvlarının kesilmesi gibi cezalara çarptırılması gerektiğini söyledi.

El Tayyip, pilot Muaz Safi el-Kesasibe’nin yakılmasının İslam’a aykırı olduğunu, savaş zamanında bile, düşmanının dahi vücuduna zarar verilemeyeceğini ve bozulamayacağını ifade etti.

Şeyh Ahmet el Tayyip açıklamada “bu korkakça hareketin kendisini dehşete düşürdüğünü”sad ifade etti.

Pilotun babası intikam alınmasını istedi

IŞİD’in yakarak öldürdüğü Ürdünlü pilotun babası Safi Kasasbe ise, Ürdün devletinden oğlu için intikam almasını istedi.

Gazetecilere konuşan ve iki el Kaide tutuklusunun idamının “yetersiz” olduğunu ileri süren baba Kasasbe, “Onlardan hiç birinin canlı kalmasını istemiyorum. IŞİD örgütünün dağıtılmasını istiyorum. Dünyanın her yerinden militanlarla kurulmuş bu katil örgüt, barbarca yöntemler kullanıyor, tüm uluslararası hukuk kurallarını, etik kuralları ve tutsaklık anlaşmalarını ihlal ediyor. Bu yüzden hükümetten Muaz’ın kanı ve ülkenin onuru için intikam almasını istiyorum” diye konuştu.

5 Şubat 2015- denge azad-Basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.