Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suudi Arabistan liderliğindeki Körfez İşbirliği Örgütü, Birleşmiş Milletlerden Yemen'e müdahale kararı almasını istedi.

Skynews’in haberine göre Körfez İşbirliği Örgütü, BM Güvenlik Konseyi’nden Yemen için müdahaleyi öngören 7. madde kapsamında bir karar almasını istedi.

Körfez İşbirliği Örgütü dışişleri bakanları bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da olağanüstü toplanarak Yemen’de yaşanan gelişmeleri görüştü.

Örgütün toplantı sonrasında yayımladığı bildiride Yemen’in güvenliğinin Körfez İşbirliği Örgütüne üye olan ülkelerin güvenliğinin bir parçası olduğu vurgulandı ve Yemen’de güvenlik ve huzurun sağlanması için gerekli önlemlerin alınmasının hayati öneme sahip olduğu belirtildi.

Yemen cumhurbaşkanı ve başbakanının istifasından sonra ülkedeki yönetim boşluğunun giderilmesi için Ensarullah Hareketi öncülüğünde ilan edilen geçiş süreci adımlarını darbe olarak niteleyen Körfez İşbirliği Örgütü, BM Güvenlik Konseyi’ne Yemen için BM’nin askeri müdahaleyi de öngören 7. Maddesi kapsamında bir karar alması çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan, ABD ve çok sayıda Avrupa ülkesi ile Türkiye, Yemen büyükelçiliklerini kapatma kararı alırken, Rusya ve Çin BM’den Yemen’e müdahale öngören bir karar çıkarılmasına karşı çıkıyor.

14 Şubat 2014-YDH

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.