Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Nisan ayında başlayacak olan özel eğitimlerin Bir Ayağı da Kuzey Irak'ta Gerçekleşecek. Gerektiği zaman, Türkiye'nin Suriye ile sorun yaşadığı dönemde TC'ye destek veren “dost aşiretler”de görevlendirilecek.

Türk ve ABD subayları, Esad karşıtı Suriyelilere Kırşehir ve Kuzey Irak’ta askeri eğitim verecek. Pahalı eğitimin tüm masraflarını devlet ödeyecek.

Suriye’de, Esad yönetimine karşı mücadele etmeleri için Türkiye ve ABD’nin işbirliğiyle muhaliflerin eğitileceği ortaya çıktı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı eğitmenleri ile ABD’den gelen subaylar tarafından her dönemde 350’şer muhalife askeri eğitim verilecek.

Muhalifler belli bir sayıya ulaştıktan sonra silahlandırılıp Suriye’de “güvenli bölge” oluşturulmasında görevlendirilecek. Pahalı olduğu için kendi askerimize verilemeyen eğitim ve malzemeler, Suriyeliler’den esirgenmeyecek.

Suriye’den getirilip Türkiye’de eğitim verilecek olanların eğitim yeri de belli oldu. Suriyeliler için oluşturulması planlanan “güvenli bölge”nin coğrafi yapısına en uygun yerin Kırşehir’de bulunan ve daha önce Jandarma Komando Taburu tarafından kullanılan alan olduğu belirlendi.

MİT, EĞİTİME SIZANLARI TESPİT EDECEK

Bir yetkili, “Bu alanda yeni düzenlemeler de yapılacak. Suriyeliler’in ülkelerindeki uygun arazi koşulları burada da oluşturulacak. Evler, operasyon binaları, görevlerine göre silah ve yakın dövüş eğitimleri de verilecek” dedi.

Nisan ayında başlayacak olan özel eğitimlerin bir ayağı da Kuzey Irak’ta gerçekleşecek. Özellikle Kuzey Irak’ta eğitilecek Suriyeliler arasına PYD ve PKK’lıların katılmamasına özen gösterilecek. Bu amaçla MİT, eğitime alınacaklar konusunda çalışma yapacak. Belirlenen kişiler dışındakilerin eğitim alanına sızmamasına özen gösterecek.

TÜRKMEN VE KÜRTLERE ÖZEL EĞİTİM

Türkiye’ye getirilecek olanların önemli bir bölümünü Türkmenler oluşturacak, aynı bölgede bulunan Kürtler’den de gruplar “karma eğitim”e alınacak. Kırşehir’de 3 bin Suriyeli’nin eğitilmesi öngörülüyor.

Kuzey Irak’ta eğitileceklerle birlikte bu sayı 7 bine kadar yükselecek. Türk Özel Kuvvetleri, polis özel harekat timlerinin yetiştirilmesinde hangi yöntemler kullanılıyorsa, Suriyeliler için de aynı uygulamalar yapılacak.

Ağır eğitimlerden geçecekleri için gıdaları da özel olarak hazırlanacak. Türk komandoları için belirlenen “komando tayını” Suriyelilere de verilecek. Suriye’de bulunan ve Türkiye’ye yakın duran aşiretler de bu eğitimlerden yararlandırılacak.

Gerektiği zaman,Türkiye’nin Suriye ile sorun yaşadığı dönemde “dost aşiretler” de görevlendirilecek, onlara da silah-mühimmat desteği sağlanacak. Eğitimler 3-4 yıl sürecek.

21 Şubat 2015- Sözcü-Saygı ÖZTÜRK

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.