Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Güney Yemen Hareketi, istifa eden 'Cumhurbaşkanı' Mansur Hadi'nin Aden'i Başkent haline getirmesine Tepki olarak Güney Kentlerini 4 gün sürecek Öfke Gösterilerine çağırdı.

Nebe Online’ın haberine göre Güney Yemen’in bağımsızlığını talep eden Güney Yemen Hareketi, Sana’dan Aden’e kaçtıktan sonra cumhurbaşkanlığından istifasını geri alan Mansur Hadi’yi başkanlığı işgal etmekle suçladı.

Güney Yemen Hareketi’nin Aden’de ve diğer güney illerinde 4 boyunca “öfke gösterileri” düzenlenmesi çağrısı yaptığı belirtilirken el-Cezire televizyonu, Güney Yemen Hareketine bağlı silahlı gruplarla Yemen ordusu arasında Lahic kentinde çatışmalar yaşandığını duyurdu.

Yemen ordusunun Güney Yemen Hareketine bağlı kişilerin kuşatması altındaki bir askeri karakolu kontrol altına almak için bölgeye asker takviyesi yaptığının belirtildiği haberde Güney Yemen Hareketi taraftarlarının ise ordudan Lahic kentini terk etmesini istediği bildirildi.

Güney illerindeki Güney Yemen Hareketi’ne bağlı Devrim komiteleri ise Körfez İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Abdullatif Zayani’ye bir mektup göndererek Güney Yemen’in merkezi olan Aden’in başkent haline getirilmesine karşı olduklarını söyledi.

Öte yandan Mansur Hadi’nin Aden’e gidip cumhurbaşkanlığından istifasını geri aldığını açıklamasından sonra Körfez İşbirliği Örgütü’ne üye ülkelerin Husilerin kontrolü altındaki Sana’daki büyükelçiliklerini Aden’e taşıdığı bildirildi.

El Arabiya televizyonu, Suudi Arabistan büyükelçisinin Aden kentinde göreve başladığını bildirdi.

26 Şubat 2015- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.