Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Halbuki, bütün bu paramiliter örgütlerin destekçisi, sahibi kendileri. Birine 'Kaç!', diğerine 'Tut!', öbürüne ise 'Vur!' diyor.. Amaçları; bölgeyi sürekli bir savaş haline tutup, dünya kamuoyunu da buna inandırıp, ardından bölgeye 'kurtarıcı edasıyla'  fiilen ve ebediyen yerleşmek..   -devrimci demokrat-

..........

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, ABD Senatosu'nda Dün katıldığı bir oturumda, "Türkiye’nin diğer öncelikleri ve çıkarları bulunuyor. Onlar daha çok, tehdit olarak gördükleri Kürt direnişine odaklanmış durumda (kaşla-göz arasında PKK'yı, 'Kürt Direniş Hareketi'  ilan ediyor birde, halbuki ABD'nin resmi görüşleri 'terör örgütü'  sözde PKK -dev-demokrat). Kamuoyu yoklamaları Türkiye’nin IŞİD’i birincil tehdit olarak görmediğini ortaya koyuyor"  Değerlendirmesinde bulunmuştu.

Şimdi aşağıdaki ibretlik Açıklamayı Okuyalım Lütfen:

Jen Psaki-ABD: Türkiye Önemli bir Ortak

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Türkiye’nin IŞİD ile mücadelede önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Türkiye IŞİD’e karşı koalisyonumuzda sadece askeri olarak değil, her boyutta adımlar attı" dedi.

Psaki, günlük basın brifinginde, ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper’ın “IŞİD ile mücadelenin Türkiye’nin önceliği olmadığı ve Türkiye’nin başka öncelikleri ve çıkarları olduğu" yönündeki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

Türkiye önemli bir ortak olmayı sürdürüyor. Türkiye, IŞİD’e karşı koalisyonumuzda sadece askeri olarak değil her boyutta adımlar attı. Ayrıca yabancı savaşçıların, örgütün finansman kaynaklarının üzerine gidilmesinde ve örgütün yasadışı kılınmasında sıkı önlemler alıyor.”

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerle koordinasyon halinde olduklarını vurgulayan Psaki, en başından beri küresel toplumun IŞİD ile mücadelede daha fazla yapabileceğinin bulunduğunu söylediklerini kaydetti.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, ABD Senatosu’nda dün katıldığı bir oturumda, IŞİD ile mücadelede "Türkiye’nin ABD ile daha fazla iş birliği yapması konusunda iyimser olup olmadığının" sorulması üzerine, "Hayır, değilim" yanıtı vermişti.

Türkiye’nin daha öncelikli konuları olduğuna işaret eden Clapper, "Türkiye’nin diğer öncelikleri ve çıkarları bulunuyor. Onlar daha çok, tehdit olarak gördükleri Kürt direnişine odaklanmış durumda. Kamuoyu yoklamaları Türkiye’nin IŞİD’i birincil tehdit olarak görmediğini ortaya koyuyor" değerlendirmesinde bulunmuştu.

28 Şubat 2015-Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.