Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak devlet televizyonu, Tikrit'te hükümetin desteklediği Şii milislerin ve Sünni savaşçıların hükümet kuvvetleriyle birlikte IŞİD'e karşı geniş çaplı bir operasyon başlattıklarını duyurdu.

El Irakiye TV, Pazartesi günü Tikrit'e operasyonların başladığını duyurdu. Eski Irak lideri Saddam Hüseyin'in doğduğu şehri geri alma operasyonu, ağır top saldırıları ve Irak askeri uçaklarının hava bombardımanları ile destekleniyor.

BBC'ye konuşan gönüllü Şii halk milis grubundan bir komutan, İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Kasım Süleymani'nin de operasyona katılmak üzere Selahattin vilayetine gittiğini söyledi.

İsmini vermek istemeyen komutan, İranlı milislerin iki gündür Tikrit operasyonuna müdahil olduklarını ve bazı birliklerin Tikrit'e yaklaşık iki kilometre mesafedeki El Dur'a girdiklerini belirtti.

Bazı birliklerin Tikrit'in dış mahallelerine ulaştığını ifade eden komutan, IŞİD'in milislerin ilerleyişini durdurmak için canlı kalkan kullandığını kaydetti.

Komutan, IŞİD'in Iraklı Sünni milletvekili Vahda Cemili aracılığıyla ilettiği mesajda, 'bazı gençleri rehin alındığını, Şii milislerin ve Irak ordusunun Tikrit'e gitmesi durumunda rehinelerin öldürüleceği' tehdidininde bulunduğunu söyledi.

Komutan, IŞİD'in ilk defa böyle bir taktik kullandığını ekledi.

'IŞİD bazı bölgelerden çıkarıldı'

Irak televizyonu, IŞİD militanlarının şehrin dışındaki bazı yerlerden çıkarıldığını belirtti ancak detay vermedi.

Irak Başbakanı Haydar el Abadi, Selahaddin eyaletinde operasyon öncesi hazırlıklarını tamamlayan asker ve milislerle bir toplantı yaptı.

Daha sonra bir açıklama yapan Irak Başbakanı Abadi, IŞİD'in yanındaki Sünni aşiret savaşçılarına "Örgütten desteklerini çekerlerse affedileceklerini" söyledi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları, geçen Haziran ayında Tikrit'i ele geçirmişti.

Örgüt, geçen hafta Tikrit ve çevresinde 100 aşiret üyesi erkeği esir almış, bu hamle örgütün "Operasyon öncesinde muhalifleri etkisiz hale getirmeyi amaçladığı" şeklinde yorumlanmıştı.

2 Mart 2015-denge azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.