Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD'li Senatör Dan Coats; IŞİD’e katıldığı tahmin edilen 20 bin savaşçının çoğunluğunun Türkiye üzerinden geçiş yaptığını, NATO'nun sınır güvenliğinin korunması gerektiğini söyledi. (açıklamadaki yüzsüzlüğü görüyormusunuz? -devrimci demokrat)

Senatör Coats, Politico Dergisi için yazdığı makalede, IŞİD ile mücadelenin NATO üyesi ülkelere etkili ve geniş çaplı destekler gerektirdiğini kaydetti. Bu yönde NATO’yu Türkiye’ye sınır güvenliğinin sağlanmasında destek vermeye çağıran Coats, sınırı geçen insanların NATO tarafından izlenmesi ve kontrol edilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu görevin “alışılmadık” olabileceğini kaydeden Coats, bununla birlikte NATO’nun Afganistan dahil son yıllardaki misyonlarından büyük farklılık teşkil etmeyeceğini ifade etti. Coats, söz konusu misyonun “NATO’nun önemli bir üye ülkeye karşı sorumlulukları” şeklinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sınırı koruyacak bir NATO misyonunun Türkiye’nin talebi ile olacağını ifade eden Coats, şunları ifade etti:

“Türk yetkililer savaşçıların kendi sınırları üzerinden Suriye’ye geçişi sebebiyle ayıplanmaktan bunalmış durumdalar. Haklı olarak Avrupa’da böyle bir görevin gerektireceği ne kaynak, ne de istihbarat işbirliği yapacak güvenlik birimlerinin olmadığını savunuyorlar.”

Coats, yakın zamanda 3 İngiltereli kızın Türkiye üzerinden IŞİD’e katıldığı yönündeki iddialara da dikkat çekti.

Bu arada, CNN’in konuya ilişkin haberinde, Senatör Coats’un ABD Savunma Bakanı Ash Carter’e mektup yazacağı ve bu teklifinin değerlendirilmesini isteyeceği belirtildi.

6 Mart 2015- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.