Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, ırak’ta Selahaddin vilayetini kurtarma operasyonunu, İranlı Komutan Kasım Süleymani'nin yönettiğini söyledi.


Jen Psaki, günlük basın toplantısında, sözkonusu operasyonda yer almadıklarını ve ırak Ordusu’yla koordinasyon kurmadıklarını belirtti.

Rûdaw muhabirinin sorusu üzerine Jen Psaki, ABD’nin operasyonda yer almamasının, İran’ın katılımı olduğunu ifade etti.

Psaki, operasyonu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin yönettiğini dile getirdi.rak Ordusu, Şii milislerle aşiret milisleri, bir haftadır Selahaddin’de operasyon yapıyor.
zı ilçe, nahiye ve köylerin kurtarıldığı operasyonda, vilayetin idari başkenti Tikrit kuşatıldı.

Jen Psaki, ayrıca, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin 12 Mart'ta Mısır'ın Şarm el-Şeyh kentinde düzenlenecek Mısır Ekonomik Gelişim Konferansı'na katılacağını söyledi.
Kerry, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve üst düzey Mısırlı liderlerle koalisyon güçlerinin IŞİD'e karşı mücadelesi, Libya'daki durum ve Suriye'de devam eden kriz dahil, ikili ve küresel bir dizi konuyu görüşecek.
10 Mart 2015- rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.