Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Selahaddin ilinde düzenlenen operasyonlarda Gönüllü Halk Güçleri’nin komutanlığını yapan eski Ulaştırma Bakanı Hadi el-Amiri, para karşılığında ABD'den askeri danışman talep eden Iraklı bazı politikacıları eleştirdi.


Irak ordusu ve gönüllü halk güçlerinin Selahaddin ilinin IŞİD işgalinden kurtarılması için başlattığı operasyonda 100 İranlı askeri danışmanın görev yaptığı açıklandı.

Burasa News’in haberine göre Bedir Örgütü Genel Sekreteri Hadi el-Amiri, 100 kadar İranlı askeri danışmanın Selahaddin operasyonlarına katıldığını açıkladı.

Selahaddin ilinde düzenlenen operasyonlarda Gönüllü Halk Güçleri’nin komutanlığını yapan eski Ulaştırma Bakanı Hadi el-Amiri, para karşılığında ABD’den askeri danışman talep eden Iraklı bazı politikacıları eleştirdi.

Hadi el-Amiri, “Komşumuz İran’ın askeri danışmanları Selahaddin ilinin kurtarılması için yapılan operasyonun tüm hatlarında bizimle birlikteler. Bu askeri danışmanlar Suriye ve Lübnan’dan yeterli savaş tecrübesine sahipler. Bu tecrübelerini hiçbir karşılık beklemeksizin bizimle paylaştıkları için onlara özel bir teşekkür borçluyuz” dedi.


Bazı Iraklı politikacıları para karşılığında askeri danışman göndermelerini sağlamak için Amerikalıların ellerini öpmekle suçlayan Hadi el-Amiri, Selahaddin operasyonuna katılan 100 kadar İranlı askeri danışmanın ise Irak’tan hiçbir ücret talep etmediğini söyledi.

Halen milletvekilliği de yapmakta olan Hadi el-Amiri, bazı politikacıların kendisinin milletvekilliğini düşürmek için çaba gösterdiğini de belirterek “bunlar benim milletvekilliğimi düşürmeye çalışmak yerine kendileri savaş cephesine gelse daha iyi eder” dedi.


Tıkrit devlet hastanesinin Irak güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındığı yönünde haberler gelirken, Sumeriye televizyonu da Selahaddin'deki Sünni aşiretlerin bugün bir bildiri yayımlayarak Tıkrit halkının ve aşiretlerinin Irak ordusuna destek vermeye hazır olduğunu açıkladığını bildirdi.

10 Mart 2015- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.