Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Tümgeneral Safevi; “Bazıları İran’ın neden Suriye ve Irak’ı desteklediğini soruyor” diyen Tümgeneral Safevi, “Eğer IŞİD canileri ile sınırlarımız ötesinde savaşmazsak bu teröristlerle sınırlarımızda savaşmak zorunda kalırız” ifadesini kullandı.


Basnews sitesinde yer alan bir habere göre İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, IŞİD örgütünü Irak'ta Şiiler için kutsal sayılan mekanlara yaklaşmaması konusunda uyardı.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Elborz eyaletinde katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada Tahran yönetiminin IŞİD’i Irak’taki kutsal mekanlara yaklaşmaması konusunda uyardığını söyledi.

Safevi, “IŞİD militanları Irak’ta kutsal mekanlara gelmeleri halinde, örgüte, bu türbelere yaklaşılması durumunda doğrudan savaşa gireceğimiz mesajını ilettik. IŞİD, İran güçlerine karşı koyamayacağını biliyor” diye konuştu.

Irak’ta Şiiler için kutsal sayılan türbeler, Kerbela, Necef, Kâzimiyye ve Samarra kentlerinde bulunuyor.

“Bazıları İran’ın neden Suriye ve Irak’ı desteklediğini soruyor” diyen Tümgeneral Safevi, “Eğer IŞİD canileri ile sınırlarımız ötesinde savaşmazsak bu teröristlerle sınırlarımız yakında savaşmak zorunda kalırız” ifadesini kullandı.

4 Temmuz 2015-denge azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.