Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

CIA’nın eski Başkanı David Petraeus, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında Gönüllü Halk Güçlerinin IŞİD’den daha tehlikeli olduğunu söylemişti.


Bedir Örgütü Genel Sekreteri Hadi el-Amiri, IŞİD tehlikesi bittikten sonra silahlarını bırakacaklarını açıkladı.

İrna haber ajansının bildirdiğine göre Bedir örgütünün kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen bir törende konuşan Hadi el-Amiri, Saddam diktatörlüğüne karşı mücadele için kurulan Bedir’in IŞİD tehdidi biter bitmez silahlarını bırakacağını söyledi.

Irak’ta IŞİD’e karşı mücadele eden Gönüllü Halk Güçleri’nin en büyük askeri birliği olan Bedir Örgütü Genel Sekreteri Hadi el-Amiri, IŞİD tehdidi bittikten sonra kendisinin de siyasete geri döneceğini söyledi.

Saddam rejiminin devrilmesinden sonra silahlarını bırakıp siyasi sürece katılan Bedir örgütü, IŞİD’in Neyneva ve Selahaddin illerini ele geçirmesinden sonra Ayetullah Sistani’nin savunma cihadı ilan etmesi üzerine IŞİD’e karşı savaşa başlamış; daha önce ulaştırma bakanlığı yapan Hadi el-Amiri de komutan olarak cepheye gitmişti.

“Gönüllü halk güçlerinin kurulmasını sağlayan Ayetullah Sistani’nin fetvasının olmasaydı Irak’tan geriye sadece ismi kalırdı” diyen Hadi el-Amiri, geçen bir yıl içerisinde IŞİD’e karşı önemli zaferler kazanılmış olsa da örgütün hala 100’e yakın ülkeden militan ve destek toplayabildiğini söyledi.

Gönüllü Halk Güçleri Komutanı Hadi el-Amiri, “Şu an dünyanın 100 ülkesi doğrudan veya dolaylı olarak terörist örgüte savaşçı ve intihar bombacısı gönderiyor. IŞİD terörüyle mücadele için tüm ülkelerin işbirliğine ihtiyaç var. Bugünlerde Kuveyt’te, Tunus’ta ve diğer yerlerde yaşananlar hiç kimsenin terör tehlikesinden güvende kalmayacağını gösteriyor” dedi.

Gönüllü Halk Güçlerinin yasal bir güvenlik gücü olduğunu belirten Hadi el-Amiri, Irak’ın her bölgesinde girdiğimiz savaşlarda tüm faaliyetlerimiz silahlı kuvvetler genel komutanı olan başbakanın gözetimi altındaydı. Gerek Maliki döneminde gerekse Haydar el-İbadi döneminde şimdiye kadar başbakanların görüşü alınmadan hiçbir operasyon yapmadık” dedi.

Emirli, Sadiye, Celavla, Curf es-Sahar, Diyala ve Tıkrit’i IŞİD işgalinden kurtaran Gönüllü Halk Güçleri, ABD liderliğindeki uluslar arası koalisyonun yer aldığı operasyonlara katılmayı reddederken Irak’taki bazı siyasi gruplar ve Amerika ise İranlı askeri danışmanların destek verdiği Gönüllü Halk Güçleri’nin operasyonlara katılmasına karşı çıkıyor.

CIA’nın eski Başkanı David Petraeus, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında Gönüllü Halk Güçlerinin IŞİD’den daha tehlikeli olduğunu söylemişti.

5 Temmuz 2015- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.