Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Tunus İçişleri Bakanı, muhalif liderlerden Şükrü Belaid ile Muhammed Brahimi suikastlarında kullanılan silahın aynı olduğunu açıkladı.

İran televizyonunun haberine göre Tunus İçişleri Bakanı Lutfi bin Ciddu, düzenlediği basın toplantısında muhalif milletvekili Muhammed Brahimi suikastında kullanılan silahın, şubat ayında muhalif solcu lider Şükrü Belaid’in ölümüne sebep olan silah olduğunun belirlendiğini açıkladı.

Tunus İçişleri Bakanı Muhammed el-Brahimi cinayetinde 9 milimetrelik bir otomatik silah kullanıldığını belirtti ve Belaid cinayetinin bir numaralı sanığının Ebu Bekir el-Hakim adlı bir selefi militan olduğunu söyledi.

Tunuslu yetkililer, Ebu Bekir el-Hakim’in Libya’dan silah kaçakçılığı yapmakla suçlandığını belirtiyor

Tunuslu muhalif milletvekili Muhammed el-Brahimi, Perşembe günü evinden çıkarken bedenine isabet eden 18 kurşunla hayatını kaybetmişti.

Muhalefet grupları her iki cinayetten de iktidardaki Nahda Partisi’ni sorumlu tutarken, Nahda Partisi cinayetleri kınamış ve bu terör eylemlerinin ülkedeki demokratik geçişi bozmayı hedeflediğini ifade etmişti.

27 Temmuz 013- YDH

Genel grev Tunus’u felç etti.

Tunus işçi sendikasının muhalif lider Muhammed el-Brahimi’nin öldürülmesini protesto için başlattığı genel grevin ülkeyi felç ettiği bildirildi.

Fransız haber ajansı, solcu muhalif milletvekillerinden Muhammed Brahimi’nin öldürülmesi üzerine sendikanın ilan ettiği genel grev sonrasında bugün Tunus’taki devlet dairelerinin tamamen boş olduğunu bildirdi.

Grevler sebebiyle havaalanlarındaki birçok uçuşun iptal edildiği, birçok ticaret merkezinin kapalı olduğu başkentte ulaşımın sadece tramvaylarla ve az sayıdaki taksilerle gerçekleştirilebildiği bildirildi.

Tunus sendikası, şubat ayında da muhalif solcu lider Şükrü Belaid’in öldürülmesi üzerine genel grev ilan etmişti.

Öte yandan Mısır’da yayımlanan Mısri el-Yovm gazetesi, Tunus’ta iktidardaki Nahda Partisi Lideri Raşid el-Gannuşi’nin Temerrud Hareketini uyardığını bildirdi ve Gannuşi’nin Mısır modelinin Tunus’ta uygulanmaya çalışılması halinde ülkenin kan gölüne döneceğini söylediğini aktardı.

Muhalif siyasi gruplardan Halk Cephesi de dün, hükümet düşünceye kadar sivil itaatsizlik başlatma kararı aldıklaırnı açıklamıştı.

26 Temmuz 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.