Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Edinilen bilgilere göre Batı Kürdistan’ın Amûdê kentindeki Rûdaw Medya Grubu muhabir ve kameramanı PYD asayişi tarafından gözaltına alındı

 

Rûdaw Medya Grubu’ndan yapılan açıklamada PYD’nin derhal çalışanlarını serbest bırakması istendi.
 
Batı Kürdistan’ın Amûdê kentindeki Rûdaw Medya Grubu muhabiri Ferhad Hemo ve Kameraman Mesûd Eqîlî bugün PYD asayişi tarafından gözaltına alındılar.
 
Rûdaw Medya Grubu’ndan yapılan açıklamada çalışanlarının gözaltına alınmasından dolayı endişe duydukları belirtilerek, muhabir Ferhad Hemo ve kameraman Mesûd Eqîlî’nin can güvenliklerinden PYD’yi sorumlu tuttu.
 
Çalışanlarımız derhal serbest bırakılmalıdır
 
Rûdaw Medya Grubu yönetimi tarafından iki çalışanlarının Amûdê kentinde PYD asayişi tarafından gözaltına alınmalarına ilişkin yapılan açıklamada PYD’nin Rûdaw’ın çalışmaları ile ilgili ilk kez engellemede bulunmadıkları belirtilerek, muhabir Ferhad Hemo ve kameraman Mesûd Eqîlî’nin can güvenliklerinden PYD sorumlu tutuldu.
 
Açıklamada; “PYD güçleri daha öncede çalışanlarımızı engellemede bulunmuştu. Birkaç kez PYD yöneticilerine çalışanlarımıza karşı bu şekilde davranmamaları gerektiğini belirttik ve bunun basın özgürlüğü ve demokrasi ilkelerine aykırı olduğunu söyledik” denildi.
 
Rûdaw Medya Grubu yönetimi açıklamasında ayrıca PYD’ye muhabir Ferhad Hemo ve kameraman Mesûd Eqîlî’nin derhal serbest bırakılması çağrısında bulunarak, çalışanlarının can güvenliklerinden PYD’yi sorumlu tuttu.

22 Agust 013-Dengê Azad/Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.