Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

El Meyadin haber kanalı ABD ordusuna ait 150 zırhlı aracın Irak Kürdistanı’nın Sêmalka sınır kapısından Rojava’ya geçtiğini duyurdu...
Ayrıca haberde, Suriye’nin Tenef bölgesinde konuşlanan ABD ve İngiliz askerlerinin varlığına da dikkat çekiliyor. 
 
 
Söz konusu haberde;
 
“Irak’ın Fişhabur (Pêşxabûr) sınırından Suriye’ye 150 ABD zırhlısı geçti” diyen El Meyadin, haberi bölgedeki güvenlik kaynaklarına dayandırıyor. Söz konusu güvenlik kaynağı zırhlı araçların Suriye topraklarına geçişleri sırasında ilk kez ABD ordusunun Apaçi helikopteri ve sivil araçlarla askeri konvoyu koruma altına aldığını belirtiyor.
 
Kaynağın ifadesine göre ABD askeri konvoyu 5 Apaçi helikopteri tarafından korunarak sınırın öte tarafına geçirilmiş. Apaçi helikopterleri ve sivil koruma araçları yol boyunca konvoya eşlik etmiş.
 
Sêmalka sınır kapısından Rojava'ya geçtiği iddia edilen zırhlıların nereye konuşlandığına dair bir bilgi yok.
 
Haberde, ayrıca Suriye’nin Tenef bölgesinde konuşlanan ABD ve İngiliz askerlerinin varlığına da dikkat çekiliyor.
 
Tenef’te çok sayıda ABD ve İngiliz askerinin bulunduğunu belirten El-Meyadin haber kanalı, daha önce de Suriye ve Ürdün arasında uzanan ortak sınır bölgesinde ABD askerlerinin sürdürdüğü geniş çaplı askeri hareketliliği duyurmuş ve Suriye rejimine yönelik hava saldırılarını haberleştirmişti.
 
kaynak : 16 Temmuz 017-arti gerçek

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.