Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

'ABD' imalatı 'El Kaide, El Nusra, IŞID... ABD'nin Suriye'yi... işgal etmesi için piyasaya sürdüğü bir 'mazeret-bahaneydi'. Şimdi ise, ABD'nin PKK'ya 'yardım' adı altında Suriye'de yaptığı yığınak; 'Bölgeye Temelli Yerleşmesini' gözlerden gizlemek için uydurduğu basit bir hikayedir. -d.d.com-

 

ABD'nin YPG'nin öncülüğündeki Suriye demokratik güçleri (QSD) verdiği zırhlı araçlar, Rakka yolunda görüntülenirken, konvoyda mayın temizleme araçları, Hummerlar ve 4x4 jipler dikkat çekiyor.
 
Reuters haber ajansı, ABD'nin silah yardımını Rakka'ya taşıyan zırhlı araç konvoyunu görüntüledi.
Konvoyda çok sayıda Hummer, 4x4 jip ve mayın temizleme araçları dikkat çekiyor.
 
Ajanslar, silah ve zırhlı araç taşıyan 100 TIR'ın Irak sınırından geçerek Haseke'ye girdiğini dün duyurmuştu.
 
Pentagon, şimdiye kadar YPG öncülüğündeki  QSD güçlerine verdiği yüzlerce TIR'lık silah, zırhlı araç ve askeri mühimmatın son teslimatla birlikte 909 TIR'a ulaştığı bildiriliyor.
 
Verilecek silah listesinde ise 12  bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfeğin yanı sıra 3 bin Amerikan yapımı RPG-7 ve 1000 Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavarın da yer aldığı görülüyor.
 
01 Ağustos 017- nerinaazad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.