Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Birleşmiş Milletlere (BM), gelecek seçimlerin denetimi görevini üstlenmesi çağrısında bulunan Sadr,
çağrısının "Yerel ya da Genel Seçimlerle mi" ilgili oluşuna ise açıklık getirmedi.
 
Bağdat (Rûdaw) - Irak'ın başkenti Bağdat'ta toplanan Sadr Hareketi yanlıları, Aralık ayında yapılması planlanan yerel seçimler için hazırlanan yasa tasarısını protesto etti.
 
Tahrir Meydanı'nda bir araya gelen kalabalığa konuşan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, şunları söyledi:
 
"Yerel seçimlerle ilgili hazırlanan yasa tasarısının mevcut haliyle kabul edilmesi, halkın ve reform beklentilerinin ölümü demektir. Yolsuzluk yapanlar, yasa tasarısı aracılığıyla tekrar yönetime gelerek Irak halkının servetini yağmalamak istiyor. Aynı zamanda Yüksek Seçim Komiserliği’ne aynı kişilerin gelmesini istiyor."
 
Birleşmiş Milletlere (BM) de gelecek seçimlerin denetimi görevini üstlenmesi çağrısında bulunan Sadr, çağrısının "yerel ya da genel seçimlerle mi" ilgili oluşuna ise açıklık getirmedi.
 
 IŞİD’den kurtarılan bölgeler konusuna değinen Sadr, sınır şeridi de dahil kurtarılan bölgelerin tamamının hükümete bağlı güvenlik güçleri tarafından kontrol edilmesinin zorunlu olduğunu vurguladı.
 
"Silah, sadece devletin elinde ve başbakanın kontrolünde olmalıdır" diyen Sadr, Başbakan Haydar Abadi'den, Heşdi Şabi de dahil tüm gruplardan silahları çekmesini istedi.
 
05 Agust 017- Rudaw
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.