Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haşdi Şabi Genel Komutanı Hadî Amirî, IŞİD'in Telafer’de 2 milyon Militanın olduğunu bu militanların yarısının yabancı uyruklu militanlardan oluştuğunu söyledi. (Telafer, Irak'ta Musul iline bağlı ilçe...220.000 civarındaki nüfusun %75'i Sünni ve %25'i ise Şii..-wikipedi)

 

 

Irak’ın Niowa iline bağlı Telafer (Tel Afar) operasyonu ikinci gününde devam ediyor.
 
Operasyona Irak ordusu ile Şii Haşdi Şabi milisleri katılıyor.
 
Haşdi Şabi komutanı Hadî Amîrî operasyona ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Amirî, operasyonun ne kadar süreceğini söylemenin erken olduğunu belirtti. Amirî, IŞİD’in Telafer’de yaklaşık 2 milyon militanın olduğunu bu militanların yarısını yabancı uyruklu örgüt üyeleri açıkladı.
 
(aslında ortada IŞID diye bir şey yok, kılık değiştirmiş, CIA ajanları ve tayfaları; Ku Kulux Klan, Black Water... var. d.d.com)
 
Musul kent merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Telafer nüfüsunun çoğunluğunu Şii Türkmenler ile Araplar oluşturuyor.
 
Habaerin orjinal başlığı;  ''Şii Haşdi Şabi Genel Komutanı Hadî Amirî,  'Telafer’deki IŞİD militanlarının yarısı yabancı uyruklu'' ve tabi bu da 'BasNews haberi'.
 
21 Agust 017- basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.